Zavřít reklamu

Apple minulé úterý představil nový iPhone 8 a 8 Plus a bylo tak jen otázkou času, než se na webu objeví první recenze. Vzhledem k tomu, že zákazníci ze zemí první vlny budou dostávat své telefony již v pátek, se první recenze začaly objevovat již z kraje tohoto týdne. Pojďme se na několik recenzí zavedených zahraničních serverů podívat, ať si můžeme udělat obrázek o tom, co od novinky očekávat.

Značná část recenzí se v podstatě opakuje a mezi recenzenty vládla shoda o tom, že je iPhone 8 opravdu velmi dobrým telefonem, který dotáhl pomyslné nedostatky sedmičky a přidal něco málo navíc. Ačkoliv je většina pozornosti upřena na nový iPhone X, který se dostane do prodeje za dva měsíce, iPhone 8 je velmi často (a neprávem) opomíjen. To samé platí o jeho větším sourozenci. iPhone 8 se objevil také v recenzích Apple iOS mobilů na srovnávacím portále Arecenze.

Autor recenze na serveru 9to5mac pochvaluje celkové vyznění telefonu. Pokud vás nezaujal iPhone X a ještě více rozladěni jste z jeho cenovky, pokud sáhnete o model „níže“, dostanete jeden z nejlepších telefonů, které jsou v současné době na trhu. Dobrou zprávou pro nadcházející majitele je také fakt, že osmička sdílí většinu důležitého hardwaru s modelem X.

Recenze na serveru Business Insider je o něco méně nadšená. Autor textu uvádí, že poprvé v desetileté historii značky nemůže doporučit nákup nového telefonu. A to především z toho důvodu, že je na cestě ještě lepší model. Ve finále je vše o tom, kolik peněz chce zákazník za nový telefon zaplatit. Pokud peníze nejsou problém, nemá smysl iPhone 8 kupovat, iPhone X je rozhodně lepší variantou. Pokud naopak cenový limit existuje, osmička je stále dobrou variantou.

Podle recenze na serveru CNN se měly nové iPhony jmenovat spíše 7s, než 8. Oproti starším generacím jsme se dočkali spíše mírných změn, o něco lepšího procesoru, o něco lepšího fotoaparátu.. Nejzásadnější novinkou je dle autora přítomnost bezdrátového nabíjení. Mimo jiné to prý řeší problém, který nastal s příchodem iPhonu 7. Díky bezdrátovému nabíjení již nebude problém poslouchat hudbu v momentech, kdy se bude telefon nabíjet.

Naopak pozitivněji vychází recenze Johnyho Grubera ze serveru Daring Fireball. Podle něj je iPhone 8 nedoceněn, neboť je v současné době ve stínu toho, co přijde za dva měsíce. Ačkoliv většina hardwaru je stejná. Autor zmiňuje přítomnost skleněných zad, jakožto první zásadní změnu od vydání iPhonu 6. Stejně tak jako přítomnost True Tone technologie. Nový procesor, lepší kamera a nové softwarové prvky jsou „jen“ třešničkou na dortu. iPhone 8 dle autora rozhodně není jen „nudnou aktualizací iPhonu 7“.

Recenze na serveru Engadget vyzněla v podstatě stejně. Autor si původně myslel, že o nějakou zásadní změnu oproti loňským modelům nepůjde. V průběhu testování ovšem zjistil, jak moc se mýlil. Ať už se jedná o nový fotoaparát, procesor, skvělý výkon a nové softwarové vychytávky. iPhone 8 rozhodně působí jako víc, než pouhý update iPhonu 7. Hlavní hvězdou letošního podzimu a zimy však stále bude iPhone X.

Podle serveru The Telegraph je iPhone 8 skvělou volbou pro ty, co se neženou každý rok za nákupem toho nejlepšího modelů, vlajkové lodi od své oblíbené značky. Pokud nepotřebujete ty nejnovější funkce a nejde vám o to, mít to poslední a nejaktuálnější, co je na mobilním trhu k dispozici (z pohledu technologií), iPhone 8 je skvělou volbou, neboť nabídne spoustu novinek a vylepšení oproti předchozí verzi. Zejména co se týče displeje, fotoaparátu, výkonu a spolehlivosti.

Podle recenze na serveru TechCrunch je to naopak kamera, která je jedním z největších taháků nového telefonu. Celá recenze byla zaměřena spíše tímto směrem a pokud jde o focení a nahrávání videí, jedná se opravdu o skvělý telefon. Pokud se skloubí nový hardware s novým softwarem, výsledek je opravdu dobrý. Pokud nepotřebujete bezrámečkový OLED displej a Face ID, iPhone 8 nabízí téměř vše ostatní a to bez čekání.

Podle recenzenta serveru Time je nový iPhone 8 ideálním zařízením pro ty, co mají iPhone 6s nebo starší modely. Pokud patříte mezi ně, a nechce se vám zároveň dávat tak vysoká částka za iPhone X, osmička je tím správným řešením. Pokud však máte iPhone 7, upgrade již tak jasný není, neboť vás zas tak velký skok nečeká. V tomto případě by dával smysl přechod rovnou na model X.

Verdikt v recenzi serveru The Verge tvrdí, že pokud máte iPhone 7, přechod na osmičku není dostatečně opodstatněný, vzhledem k nadcházejícímu vydání iPhonu X. Autor po týdnu testování nepřišel na jediný důvod, proč na osmičku ze sedmičky přecházet. Bezdrátové nabíjení se dá vyřešit obalem, softwarové vychytávky pak prý za pomoci aplikací. Pokud však máte nějaký starší iPhone, změna pak smysl dává.

Zdroj: 9to5mac

.