Zavřít reklamu

Apple se nebrání změnám ve vlastních řadách a často se můžeme dočkat i přesunů na jednotlivých pozicích. Tentokrát posílila tým pro rozšířenou realitu zkušená softwarová manažerka.

Kim Vorrath pracovala v softwarovém oddělení už přes patnáct let. Nyní se však přesouvá do týmu pro rozšířenou realitu. Ten vede Mike Rockwell, vice president pro AR a VR. Rockwell byl přímo odpovědný Danu Riccio.

Rockwell řídí tým formou tuctu reportů, které podrobně popisují všechnu činnost. Ať už jde o software nebo hardware či obsah z oblasti rozšířené reality (AR) nebo virtuální reality (VR). Místo Vorrath nastoupí jako manažerka softwaru další žena, Stacey Lysik.

Apple Glass
Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

O Kim se mimo úzké firemní kruhy Applu příliš neví. Přitom sehrála několikrát důležitou roli. Původně se zodpovídala Craigu Federeighi. Mezi její denní chléb patřilo držet tempo vývoje a testovat software. Jedna ze starších zpráv ji přitom popisuje jako cholerického polního maršála, neboť se tak chovala ke svým týmům.

Pořádek a disciplína vstříc novému AR zařízení

Jednou jeden z jejích podřízených odjel z práce dříve. Bylo to však v době, kdy se dokončovala první verze iOS. Vorrathovou to tak rozčílilo, že ve vzteku třískla dveřmi své kanceláře a rozbila kliku od dveří. Zůstala uvězněná v kanceláři do doby, než se ji její tehdejší šéf Scott Forstall pokusil zachránit pomocí baseballové pálky.

Apple hodlá s pomocí Kim nastolit v AR týmu více pořádku a disciplíny. Očekává se, že společnost sází na nový produkt pro rozšířenou realitu. Hodně se spekuluje o brýlích, ale může jít i o cokoli jiného.

Vedení firmy chce přitom zabránit potížím, jaké doprovázely například původní operační systém pro chytré hodinky Apple Watch. Tak jako tak, nový produkt patrně nespatří světlo světa dříve než v roce 2020. Dle posledních zpráv z interních zdrojů však může být i tento termín přehnaně optimistický.

Zdroj: 9to5Mac

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více