Zavřít reklamu
iWant

Apple právě představil Apple Watch Series 3, co nového přináší?

iWant

Další žhavá novinka z právě probíhajícího Keynote. Apple právě představil novinku na jeho zápěstí, novou sérii jablečných hodinek, Apple Watch Series 3. Na kolik byly úniky přesné a co nová tato série s označením „3“ přináší?

Na úvod prezentace nám Apple ukázal video od zákazníků, kterým Apple Watch v životě pomohly, nebo jim dokonce zachránily život. Mám na mysli například příběh muže, kterému Apple Watch pomohly přivolat pomoc během autonehody. Také, jak je tomu zvykem – nás zásobil čísly. V tomto případě mám na mysli pochlubení se tím, že Apple Watch předběhly Rolex a jsou nyní nejprodávanějšími hodinkami na světě. A údajně je s hodinkami spokojených 97% zákazníků. A nebyl by to Apple, kdyby čísly šetřil. Za poslední čtvrtletí vzrostly prodeje jablečných hodinek o 50%. Jestli je tohle vše pravda, tak klobouk dolů.

Design

Před samotným vydáním se spekulovalo o vzhledu Apple Watch Series 3. A to třeba o kulatém ciferníku, tenčím tělu, … Bylo plno verzí, ale vše byly právě jen a pouze spekulace. Jako ta nejpravděpodobnější verze se jevila ta, ve které zůstane vzhled hodinek téměř nepozměněn. A přesně to se stalo. Nové Apple Watch 3 dostaly stejný kabát, jako předchozí série – jen tlačítko na boku je mírně odlišné – jeho povrch je červený. A zadní senzor je o 0,2mm posunutý. Rozměry hodinek jsou jinak naprosto stejné, jako předešlá generace. Přichází stejně tak v hliníkové, keramické a ocelové verzi. Nic nového. Jedinou na první pohled postřehnutelnou změnou je nová barevná kombinace u keramického těla – tmavě šedá.

Lepší baterie

Celkem logicky, Apple pomyslné srdce hodinek vylepšil tak, abychom se jako uživatelé dočkali lepší výdrže baterie. Což je také třeba, protože kvůli novým funkcím bude spotřeba energie opět o něco vyšší. Apple nezmínil přímo kapacitu baterie, ale uvedl výdrž na jedno nabití. Až 18 hodin.

Vítej, LTE!

Hromada spekulací a diskuzí byla vedená také ohledně přítomnosti LTE čipu v těle hodinek a jejich připojení na LTE. Přítomnost tohoto čipu nám již nedávno potvrdil únik GM verze iOS 11, nyní však máme informaci potvrzenou přímo z Keynote. Touto novinkou se hodinky osamostatní od telefonu a nebudou již tak striktně vázány na iPhone. Strach z umístění LTE antény byl zbytečný, Apple ji totiž šikovně schoval pod celou obrazovku hodinek. Co se tedy mění přítomností této funkce?

Pokud si půjdete zaběhat, nemusíte si s sebou brát telefon. Stačí vám už jen hodinky. Dokážou totiž s telefonem komunikovat pomocí LTE. Můžete tedy řešit hovory, psát SMSky, povídat si se Siri, poslouchat hudbu, používat navigaci, … – i bez telefonu v kapse. Stačí ho mít připojený na internet, třeba v autě.

A ano, můžete poslouchat hudbu i bez nutnosti mít u sebe telefon, nově totiž půjdou AirPods spárovat s Apple Watch. Telefon prostě nechte doma, už ho vlastně nepotřebujete.

Nové grafy s daty ohledně srdeční činnosti

To, že Apple Watch měří srdeční tep není nic nového. Apple se ale pochlubil tím, že Apple Watch jsou nejpoužívanějším zařízením měřícím srdeční činnost – tedy tepovým monitorem. Leak ohledně přítomnosti senzoru měřícího hladinu cukru v krvi se nepotvrdil, ale máme tady i přes to novinky zaměřené na sledování zdraví uživatele. A to nové grafy srdeční činnosti, kdy Apple Watch dokážou rozpoznat anomálie v srdeční činnosti a upozornit uživatele na vznikající problém. A to pouze tehdy, pokud nesportujete. Nemusíte se tak bát zprávě o tom že skoro umíráte, když si jdete jednou za měsíc zaběhat.

Potvrdil se leak ohledně spolupráce Applu s Stanford Medicine – a tak Apple bude s Vaším souhlasem poskytovat data ohledně srdeční aktivity vědům na této univerzitě. Tedy, pardón. Vám ne. US ONLY.

Nové tréninkové módy

Na konferenci byla řečena věta: „Hodinky byly udělány pro to, aby pomohli lidem zůstat aktivní.“ Nové „watchky“ podporují mnohem více sportů, než její předchůdci. Nové si budete moci měřit

své výkony při lyžování, bowlingu, skoku vysokém, fotbalu, baseballu či rugby. Některé z těchto sportů však jsou dostupné právě jen na trojkové řadě hodinek, kvůli novým čipům a senzorům, které dokážou výkony v těchto sportech měřit. Konkrétně díky novému tlakoměru, gyroskopu a výškoměru. A jak jsme zvyklí z minulé generace, i nové „watchky“ si můžete vzít do vody nebo do moře, jsou totiž vodotěsné.

Hardware

Nová generace, nový hardware. Tak tomu je vždycky. Nové „watchky“ mají ve svém těle nový Dual core, který je o 70% výkonnější než ten u minulé generace. Má o 85% výkonnější wi-fi adaptér. Nemůžeme vynechat o 50% výkonější čip W2 a o 50% úspornější bluetooth.

A musím zmínit i mikrofon, udělal to i Apple. Když během konference proběhl testovací hovor, probíhal na moři. Žena na živém videu pádlovala na surfu, kolem ní se houpaly vlny a překvapivě, v sále nebylo slyšet nic jiného, než hlas ženy. Hned poté Jeff (prezentující) oznámil publiku jak špičkový mikrofon je a že mimo rušení šumu a podobně disponuje takovými parametry, abychom nemuseli chodit s hodinkami u pusy a i tak nás druhá strana zřetelně slyšela. Bravo.

Nové náramky, ekologická výroba

Opět by to nebyl Apple, kdyby nepředstavil nové náramky k Apple Watch. Tentokrát to byly hlavně sportovní verze, jelikož celá prezentace nových hodinek vypadala, jako by cílila právě na sportovní aktivity. Ke konci spolu s uvedením nových náramků Apple zmínil, že výroba hodinek je naprosto ekologická a neobsahuje materiály, které zatěžují životní prostředí. A to přece všichni rádi slyšíme.

Cena

Už jsme zvyklí, že cena nových Apple produktů se pohybuje ve vyšších cifrách. Jak je tomu u nových Apple Watch, s označením „generace 3?“

  • 329$ za Apple Watch Series 3 bez LTE
  • 399$ za Apple Watch Series 3 s LTE

Spolu s těmito cenami Apple zmínil, že Apple Watch 1 nyní stojí „pouze“ 249$. Nové hodinky si budete moci před objednat 15. září a dostupné budou 22. září – ve Francii, Německu, Švýcarsku, Británii, Japonsku, Číně, Velké Británii, Kanadě a samozřejmě v USA. My si tedy musíme počkat.