Zavřít reklamu

Teprve před kratičkou chvílí Apple vydal operační systém iOS a iPadOS 13.6. Tato nová verze s sebou přináší řadu parádních novinek, mezi kterými samozřejmě nechybí podpora Car Key, nová aplikace Zdraví, změny v Apple News a řada dalších. Nová aktualizace je již nyní plně k dispozici a stáhnout si ji můžete klasickým postupem.

iOS 13.6
Zdroj: MacRumors

Světla reflektorů v tomto okamžiku padají především na novou funkci Car Key. Samotného představení této funkce jsme se dočkali teprve nedávno, konkrétně tedy při odhalení operačního systému iOS 14. Apple nám při této příležitosti sdělil, že se novinky dočkáme i v iOS 13, což nyní potvrdil. A co vůbec Car Key je? Tato technologie vám umožní použít iPhone či Apple Watch místo fyzického klíče, který si přidáte do aplikace Wallet a následně jej můžete použít k odemčení a nastartování vozidla. Samotná funkce samozřejmě musí být nejprve implementována výrobcem automobilu. Kalifornský gigant se proto spojil s automobilkou BMW, jejíž nové vozy řady 1, 2, 3, 4, 5, 6, 8, X5, X6, Xý, X5M, X6M a Z4 s Car Key nebudou mít problém. Abyste tuto novinku ale mohli vůbec využít, budete muset splňovat určité podmínky. Musíte totiž vlastnit buďto iPhone XR, XS či novější a v případě Apple Watch se jedná o Series 5 a novější. Zároveň samozřejmě musíte disponovat operačním systémem iOS 13.6. Funkce bude přístupná pouze u vozidel vyrobených po červenci 2020.

Další změny se dotkly aplikace Zdraví, kde na uživatele čeká záložky Symptomy. Skrze ni mohou jablíčkáři monitorovat svůj zdravotní stav a mít se takzvaně pod drobnohledem. Co se týká změny v Apple News, zde aplikace automaticky uloží vaši pozici a po opětovném spuštění ji znovu načte. Parádní novinka dorazila i pro samotné aktualizování iPhonu a iPadu. Uživatel si totiž nyní může zvolit, zdali se mají nové verze systému automaticky stahovat, či dokonce instalovat. Díky tomu budeme moci ušetřit mnohdy čas, jelikož se nám například iOS či iPadOS aktualizuje sám na pozadí.

Operační systém iOS a iPadOS 13.6 s sebou samozřejmě také přináší řadu softwarových oprav, které mají zajistit bezpečnější a spolehlivější chod zařízení. Novou aktualizaci si můžete stáhnout po otevření Nastavení, karty Obecné, následně Aktualizace systému a máte hotovo.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více