Zavřít reklamu

Po týdnu vám na stránkách Jablíčkáře opět přinášíme souhrn spekulací, souvisejících se společností Apple. Po menší odmlce v něm opět přijde řeč například na budoucí iPhone 14. Letos v září by měla společnost Apple podle dostupných zdrojů představit čtyři různé varianty svého nového typu smartphonu, chybět by ale měla verze s označením mini.

Uniklé detaily ohledně iPhonu 14

Sice je to relativně krátce, co světlo světa spatřily nové barevné varianty iPhonu 13 a iPhonu 13 Pro, to ale nijak nebrání opětovnému šíření spekulací a novinek, souvisejících s iPhony 14. Server 9to5Mac v průběhu uplynulého týdne v této souvislosti uvedl, že bychom se letos na podzim mohli dočkat čtyř variant iPhonu 14, přičemž varianta „mini“ by tentokrát měla zcela chybět. Zmíněný server s odvoláním na své zdroje uvádí, že by iPhone 14 měl být k dostání ve verzi s 6,1″ a 6,7″ displejem.

Rozlišení displeje by se nemělo lišit od rozlišení displejů loňských modelů, displeje jako takové by ale měly být vzhledem k odlišnému designu o něco vyšší. Výřez v horní části displeje, na který jsme u novějších modelů iPhonů již zvyklí, by měl u iPhonu 14 získat novou podobu, přičemž se spekuluje o kombinaci průstřelu a výřezu ve tvaru kapsle. Dva z letošních modelů by podle zmíněného severu měly být osazené procesorem, založeným na čipu A15, zatímco zbývající dva by měly nabídnout zcela nový čip.

Změny ve vývoji Apple Car

V uplynulém týdnu se objevily také novinky, související s projektem Apple Car. Známý analytik Ming-Chi Kuo v této souvislosti uvedl, že tým, stojící za předběžnými přípravami na výrobu autonomního elektroautomobilu od Applu, byl rozpuštěn, a pokud nedojde okamžitě k obnovení příslušných prací, nedostane se auto na trh v roce 2025, jak se původně předpokládalo.

Ming-Chi Kuo byl nicméně ve svém tweetu, ve kterém oznamoval rozpuštění Apple Car týmu, poměrně stručný, a neposkytl o celé situaci žádné bližší detaily. Uvedl pouze, že pokud má Apple Car skutečně spatřit světlo světa v roce 2025, musí k reorganizaci dojít nejpozději do šesti měsíců.

 

.