Zavřít reklamu

Dlouho očekávaná služba Apple Arcade, která za měsíční poplatek 140 korun (pro celou rodinu) nabídne katalog více než stovky „exkluzivních“ herních titulů, dorazí na iPhony, iPady, Macy a Apple TV již tento pátek. Vybraná hrstka YouTuberů a recenzentů měla možnost si službu osahat s předstihem a dnes se na webu objevily první dojmy. Ty jsou překvapivě velmi pozitivní.

Nejdůležitějším prvkem celé služby jsou pochopitelně hry a jak je z prvních dojmů patrné, i startovací katalog bude velmi dobrý. Většina redakcí a YouTuberů si počet a rozličnost dostupných titulů pochvalovala s tím, že si ze startovního katalogu musí vybrat naprosto každý. Od jedoduchých indie her, přes složitější platformovky a puzzle-style hry, přes některé tituly, které by údajně neudělaly ostudu ani na současných generacích konzolí.

Recenzenti si také vesměs pochvalují to, jak služba jako taková funguje. Data z her se ukládají skrze Game Center, a kromě úvodní načítací obrazovky není nikde znát, že hráč hraje skrze platformu Apple Arcade. Možnost připojení PS4/Xbox One ovladače je velké plus. Někteří recenzenti si stěžovali na to, že iPad jako herní médium nemusí být u některých titulů ideální. Zejména díky své velikosti a (prozatimní) nekompatibilitě ovládání.

V souvislosti s výše uvedeným si recenzenti pochvalují také cenu, za jakou si budou uživatelé Apple Arcade předplácet. 140 korun měsíčně pro celou rodinu je velmi dobrá cena za množství potenciální zábavy, kterou služba nabízí. Z knihovny, která by se měla neustále rozrůstat, by se měl vybrat každý. Všechny tituly budou k dispozici v plné podobě. Například rodiče se tak nemusí bát, že jejich děti utratí horentní sumy na vlezlých mikrotransakcích. Apple nabízí měsíční trial pro všechny zdarma. Až poté se ukáže, o jak velký hit nakonec půjde. Našlápnuto má však Apple Arcade očividně solidně.

Apple Arcade FB

Zdroj: 9to5mac

Velký fanoušek Applu a technologií obecně. Ať už jde o počítače, konzole, audio, video a všechno ostatní, co se kolem toho motá.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.