Zavřít reklamu

Dlouho očekávaná služba Apple Arcade příští týden startuje. Po měsíční zkušební verzi budou uživatelé moci využívat katalogu více než stovky „exkluzivních“ her, které budou mít za 139 korun měsíčně k dispozici. S blížícím se startem se objevuje čím dál více nových informací a kromě poměrně vlažného přijetí doposud prezentovaných her se také ukazuje, že s onou exkluzivitou obsahu to nebude nikterak žhavé.

Na webu se totiž objevila definice exkluzivity dle Applu, v souvislosti s Apple Arcade. Hry nabízené v rámci této placené služby tak budou „exkluzivně“ dostupné pouze na zařízeních od Applu, toto omezení se však týká jen mobilních zařízeních. Některé tituly se tak objeví například na klasických konzolích, zejména na handheldu Nintendo Switch. Jak na něj, tak na PS4 nebo Xbox One se exkluzivita nevztahuje. Prakticky tak jde jen o to, že se hry v katalogu Apple Arcade neobjeví na konkurenční platformě Android.

A kromě toho se také neobjeví například v App Store. Pokud se vám bude nějaká hra z nabídky Apple Arcade líbit, jinde jí neseženete. Vývojáři, kteří své hry do katalogu Apple Arcade umístí, je už nemohou distribuovat dále, a to ani v rámci běžné nabídky App Store. A je jedno, jestli jde o free-to-play verzi „zdarma“, nebo o klasicky placenou.

Z hlediska Apple ekosystému tak hry z Apple Arcade budou opravdu exkluzivní jen pro tuto službu. Jestli bude její předplatné ve výši 140 korun měsíčně stát za to, uvidíme už příští týden. Většina doposud prezentovaných her se však setkala s relativně vlažnými reakcemi.

Apple Arcade FB

Zdroj: 9to5mac

.