Zavřít reklamu

Před dvěma roky na trh vstoupil HomePod – inteligentní a bezdrátový reproduktor, který byl nabitý technologiemi, skvělými parametry a poněkud omezenou asistentkou Siri. Globální úspěch se příliš nekonal a to především z důvodu omezené nabídky, kdy je HomePod možné oficiálně získat pouze na vybraných trzích, ale také relativně vysoké ceny. To všechno by měla změnit právě představená novinka, kterou je HomePod mini. S tím se nám právě nyní kalifornský gigant pochlubil a nejprve ukázal, že je k dostání ve dvou barvách.

HomePod mini aneb drobeček, který má co nabídnout

Na první pohled dokáže tento „drobeček“ zaujmout svým hliníkovým designem a speciální vrstvou látky, která i u menšího produktu zajišťuje prvotřídní akustiku. Na horní straně HomePodu Mini se nachází tlačítko Play, Pause, změna hlasitosti a při aktivaci hlasové asistentky Siri se horní část promění do nádherných barev.

Jak jsme již naznačili výše, HomePod mini je vybaven hlasovou asistentkou Siri, bez které by se tento produkt zkrátka neobešel. Tento výrobek jako takový dokáže perfektně spravovat chytrou domácnost, a proto se při jeho vývoji dbalo na bezpečnost. O bezproblémový chod nejnovějšího přírůstku do rodiny HomePod se stará jablečný čip Apple S5. Produkt jako takový dokonce automaticky každou sekundu 180x upravuje zvuk. Díky tomu dokáže poskytnout co možná nejlepší zvuk v různých místnostech, a to díky technologii Wilkes.

Na své rozměry by HomePod mini měl poskytnout kvalitu zvuku skutečně na úrovni. Jak se navíc očekávalo, chytré reproduktory mini můžete propojit po celém bytě a mít jich tak hned několik najednou. Reproduktory ale nemusí být nutně přímo propojené. V jedné místnosti můžete totiž například nechat přehrávat hudbu, zatímco v druhém pokoji bude hrát podcast. Produkt je nadále vybaven čipem U1, díky čemuž dokáže určit, který iPhone je nejblíže. Tato funkce bude dostupná koncem letošního roku.

Kalifornský gigant je ve světě populární především díky svému dokonalému ekosystému. HomePod mini v tomto směru samozřejmě není výjimkou, protože po přiblížení k produktu se vám na iPhonu zobrazí ovládání hudby. A jak je na tom vlastně s hudbou? Reproduktor si samozřejmě poradí s jablečnou službou Apple Music, ale nezalekne se ani Podcastů a později dorazí i podpora aplikací třetích stran.

Siri

Již výše jsme naznačili, že bez Siri by HomePod zkrátka nemohl být. Jedná se doslova o mozek chytrého reproduktoru, bez kterého by se nemohl pyšnit označením chytrý. Siri je v současné době k dispozici na více než miliardě zařízení a každým dnem vyřeší okolo 25 miliard úkolů. Tady se ale Apple nehodlá zastavit. Jablečná asistentka je nově 2x rychlejší, podstatně přesnější a dokáže lépe reagovat na přání jablíčkářů. Právě díky Siri můžete z HomePodu mini ovládat aplikace z iPhonu, jako třeba Kalendář, Najít, Poznámky a podobně.

Siri se v případě HomePodu mini dokonce chlubí jednou úžasnou funkcí. Dokáže totiž perfektně rozpoznat hlas každého člena domácnosti, díky čemuž vám neprozradí osobní věci například vašeho sourozence a podobně. Nový chytrý reproduktor lze navíc perfektně integrovat s CarPlay, iPhonem, iPadem, Apple Watch a dalšími jablečnými produkty. Spolu s tímto chytrým reproduktorem také přichází nová aplikace zvaná Intercom.

Bezpečnost

Není žádným tajemstvím, že si Apple přímo zakládá na bezpečnosti svých produktů. Z tohoto důvodu nejsou vaše požadavky nikterak spojovány s vašim Apple ID ani ukládány a veškerá komunikace, která probíhá mezi vámi a HomePodem mini, je silně šifrována.

Dostupnost a cena

S její pomocí bude možné posílat zvuky do všech HomePodů v domácnosti. HomePod mini bude k dostání za 2 490 korun a objednat si jej budeme moci již od 6. listopadu. První objednávky se následně začnou odesílat o deset dní později. V současné době však není jasné, zdali produkt vstoupí i náš trh, protože doposud se zde první HomePod z roku 2018 oficiálně neprodává.

mpv-shot0100
Zdroj: Apple

Redaktor a student. Mimo redaktorskou činnost se také zajímá o svět populárních technologií. Svůj volný čas věnuje studiu a svým nejbližším.

Všechny články autora

Diskuze k článku

  Dobrý den, píšete, že Homepod mini upravuje zvuk každých 180s. Možná bych příště lépe poslouchal a více přemýšlel. Bude to spíše 180x za sekundu.

  V článku píšete „Na své rozměry je HomePod mini přímo úžasný a kvalita zvuku je skutečně na úrovni.“. Můžu se zeptat, kde jste měl možnost Homepod mini slyšet, že si troufnete to takto napsat?

  Obávám se, že právě díky takovým to přispěvatelům na internetu se naše společnost hroutí… :-( Naštěstí v tomto případě jde pouze o reprák :-)

  Dobry den, je homepod mini synchronni s homepod? Aby jste mlhli mit v jendom pokoji puvodni homepod a v druhem homepod mini a pustit stejneou hodbu zaroven? A co stereo zvuk – kdyz homepod mini a homepod dam k sobe tak ziskam stereo poslech obdobne jako kdyz dam k sobe dva homepod mini? Dekuji

  ad1) Určitě ano
  ad2) Nebylo explicitně řečeno, ale předpokládám, že ne. Stereo konfigurace půjde vytvořit pouze u stejných typů repro (tzn. buď 2x HomePod, nebo 2x HomePod mini)

celý text

Čtěte více.