Zavřít reklamu

Je to několik dnů nazpátek, co Apple v rámci druhé podzimní konference představil zbrusu nový HomePod mini. Jedná se o perfektní alternativu pro původní HomePod a nutno podotknout, že již nyní je velmi populární, a to i přesto, že prozatím není v prodeji. Abychom byli konkrétní, tak vám můžeme prozradit, že předobjednávky nového menšího HomePodu startují již 6. listopadu, bohužel však nikoliv v tuzemsku, a to z důvodu absence česky hovořící Siri. Například Alza se však stará o dovoz ze zahraničí, takže zakoupení v našem státě by nemělo být problémem. Pokud se po HomePodu mini pokukujete i vy a pořád si nejste jisti, zdali do něj jít, tak pokračujte ve čtení. Podíváme se na 5 důvodů, proč byste si miniaturní jablečný reproduktor měli zakoupit.

Cena

Pokud byste se v Česku rozhodli pro zakoupení původního HomePodu, tak si musíte nachystat téměř 9 tisíc korun. Co si budeme nalhávat, to je za chytrý jablečný reproduktor vcelku vysoká cena, tedy pro obyčejného člověka. Když vám ale řeknu, že HomePod mini budete v tuzemsku schopni sehnat okolo 2,5 tisíc korun, tak dost možná zpozorníte. Tuto cenu Apple nasadil především kvůli tomu, aby byl schopen v kategorii levnějších chytrých reproduktorů konkurovat Amazonu a Googlu. Nutno podotknout, že funkčně je na tom malý HomePod o něco lépe než ten původní a po zvukové stránce to taktéž rozhodně nebude nic špatného, ba naopak. Je logické, že si v tomto případě lidé vyberou levnější alternativu s více funkcemi, než tu téměř čtyřnásobně dražší. Očekává se, že uživatelská základna HomePodu mini bude oproti základně původního HomePodu o mnoho větší.

Intercom

Společně s příchodem HomePodu mini jablečná společnost představila také novou funkci s názvem Intercom. Pomocí této funkce můžete jednoduše sdílet zprávy (nejen) z HomePodu do jiných jablečných zařízení, včetně iPhonů, iPadů, Apple Watch či třeba CarPlay. V praxi to znamená, že přes jakékoliv podporované jablečné zařízení vytvoříte nějakou zprávu, kterou můžete poslat všem členům domácnosti, konkrétním členům, anebo jen do určitých místností. To se hodí například tehdy, pokud se s rodinkou chystáte na výlet a chcete ostatním členům domácnosti sdělit, že jste připraveni, a že se bude vycházet. Apple díky nízké cenovce počítá s tím, že si HomePod mini zakoupíte do ideálně do každého pokoje, abyste mohli nejen Intercom využít na sto možných procent.

HomeKit

Pomocí nového malého HomePodu mini budou uživatelé schopni velmi jednoduše ovládat zařízení z HomeKitu pomocí svého hlasu. HomePod tedy můžete využít jakožto „hlavní středisko“ domácnosti. Uznejte sami, že takový příkaz pro vypnutí světel ve všech místnostech v podobě „Hey Siri, turn off the lights in all rooms“ zní jednoduše skvěle. Nechybí poté samozřejmě i nastavení automatizací, kdy se mohou automaticky začít otevírat chytré rolety a mnoho dalšího. Domácích zařízení s podporou HomeKitu je na trhu čím dál tím více, takže se HomePod mini jako hlava všeho určitě bude hodit. Kromě toho je malý HomePod také klasický reproduktor, který podporuje AirPlay 2, takže i v tomto případě jej můžete využít pro různé automatické spuštění hudby a mnoho dalšího.

Stereo režim

V případě, že si pořídíte dva HomePody mini, tak je můžete využít pro stereo režim. To znamená, že se zvuk rozdělí na dva kanály (levý a pravý), což je vhodné pro přehrávání kvalitnějšího zvuku. Takto můžete dva HomePody mini připojit například k Apple TV, anebo k jinému chytrému domácímu kinu. Někteří uživatelé se ptali, zdali bude možné takto propojit jeden HomePod mini a jeden původní HomePod. Odpověď je v tomto případě jednoduchá – nelze. Pro vytvoření stereo zvuku potřebujete vždy dva naprosto totožné reproduktory, což oba dva existující HomePody rozhodně nejsou. Můžete tedy vytvořit stereo ze dvou HomePodů mini, anebo ze dvou klasických HomePodů. Původní HomePod má perfektní zvuk sám o sobě a je jasné, že u HomePodu mini tomu bude naprosto stejně.

Handoff

V případě, že vlastníte zařízení s ultra-širokopásmovým čipem U1 a přiblížíte jej k HomePodu mini, tak se na obrazovce objeví jednoduché rozhraní pro rychlé ovládání hudby. Tohle rozhraní bude svým způsobem podobné tomu, když se pokusíte poprvé připojit AirPody k novému iPhonu. Kromě klasického ovládání hudby „na dálku“ bude tedy stačit zařízení se zmíněným U1 čipem přiblížit a nastavit si, co je potřeba – tedy upravit hlasitost, přepnout skladbu a další. Díky U1 čipu by pak měl HomePod mini při každém přiblížení zařízení s tímto čipem rozeznat a nabídnout individuální nabídku hudby podle toho, o jaké zařízení se jedná.

mpv-shot0060
Zdroj: Apple
.