Zavřít reklamu

Apple oživuje iPod touch a poněkud nečekaně představuje jeho sedmou generaci. Přehrávač dostává výkonnější procesor A10 Fusion a možnost konfigurace úložiště až na 256 GB. Díky vyššímu výkonu tak podporuje nové funkce a nabízí další možnosti využití.

Společnost uvedla 7. generaci iPodu touch v tichosti jen prostřednictvím tiskové zprávy. Novinku nikterak nevyzdvihuje ani na hlavní stránce svého oficiálního webu. Zmínka, že jde o nový model, se nachází až v sekci Music, kde je ikona iPodu touch opatřena štítkem Nový. Na samostatné stránce pak už Apple podrobněji popisuje, co nového přehrávač nabízí.

Tendence Applu jsou přitom jasné – iPod touch se transformuje spíš v herní zařízení a pomalu tak opouští pozici kapesního přehrávače. Důkazem je právě prezentace produktu na oficiálním webu, kde společnost vyzdvihuje procesor A10 Fusion, který je schopný dodat značně více výkonu pro hraní her, a to dokonce i v rozšířené realitě, tedy s podporou ARKitu. Nechybí ani zmínka o nadcházející herní službě Apple Arcade, jež dorazí na podzim tohoto roku. Ve spojitosti s hudbou, konkrétně s Apple Music, je pak spojováno až 256 GB úložiště, na které se vměstná více skladeb.

Výkonnější procesor a možnost konfigurace vyšší kapacity úložiště jsou ale jediné novinky, se kterými iPod touch přichází. V ostatních aspektech se sedmá generace od předchozí šesté nijak neliší. Přehrávač má stále stejný design, 4palcový Retina displej, tlačítko Domů bez Touch ID, 3,5mm jack i Lightning konektor. Apple dokonce novinku nevybavil ani stereo reproduktory, které nabízí iPhony už téměř tři roky. Zařízení má se svým předchůdcem i shodné rozměry a zachovalo si také tloušťku pouhých 6,1 mm.

Nový iPod touch je již aktuálně možné objednat ze stránek Applu, a to včetně českého Online Storu. Na výběr je ze šesti barevných variant – zlatá stříbrná, vesmírně šedá, růžová, modrá a speciální červená PRODUCT(RED). V nabídce jsou tři kapacity, kdy kromě nové varianty s 256GB úložištěm zůstává k dispozici také model s 32GB a 128GB pamětí. Cena za nejnižší kapacitu začíná na 5 990 Kč, pokračuje na 8 990 Kč a končí na 11 990 Kč v případě nové varianty.

iPod touch
.