Zavřít reklamu

Jak se postupně odkrývají další detaily o novinkách představených na WWDC, sem tam se narazí na něco, co Apple během konference explicitně nezmínil ale v nadcházejících operačních systémech to je. Podobných „zatajených novinek“ je plno a následujících týdnech bude postupně docházet k jejich odkrývání. Jednou z nich je další schopnost funkce Sidecar, která umožní replikovat Touch Bar.

Sidecar je jedna z novinek, na kterou se těší obrovské množství uživatelů. V podstatě jde o rozšíření plochy vašeho Macu v případě, že máte kompatibilní iPad. Díky funkci Sidecar tak můžete iPad využít jak jako rozšířenou plochu pro zobrazování dalších oken, informací, ovládacích panelů apod., tak obrazovka iPadu může posloužit například při editaci fotografií společně s Apple Pencil.

Kromě výše uvedeného zástupci Applu potvrdili také to, že za pomocí služby Sidecar bude možné replikovat Touch Bar a to i u Maců, které nedisponují MacBookem Pro, tedy Touch Barem implementovaným v systému.

sidecar-touch-bar-macos-catalina

V nastavení funkce Sidecar, po připojení iPadu, je v nastavení možnost zaškrtnout Zobrazit Touch Bar a následně zvolit jeho umístění. Je možné jej umístit na všechny strany displeje kde vypadá a funguje naprosto totožně, jako na MacBooku Pro.

Toto může být zásadní změna v aplikacích, které Touch Bar implementovaly do svého ovládacího schématu a nabízí skrze něj jinak nedostupné ovládací prvky. Většinou jde o různé grafické, audio či video editory, které skrze Touch Bar nabízí přístup ke specifickým nástrojům jako je posouvání časové osy, posouvání galerie obrázků či zkratky k oblíbeným nástrojům.

Funkce Sidecar je kompatibilní s veškerými MacBooky vyrobenými od roku 2015, Mac Mini 2014 a Mac Pro 2013. Co se týče kompatibility s iPadem, funkce bude dostupná na všech modelech, na které půjde nainstalovat nový iPadOS.

Zdroj: Macrumors

Velký fanoušek Applu a technologií obecně. Ať už jde o počítače, konzole, audio, video a všechno ostatní, co se kolem toho motá.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.