Zavřít reklamu

Ač se to nemusí na první pohled zdát, od představení poslední verze klávesnice Magic Keyboard, dodávané k iMacům, uplynulo již několik let. Čekání se však právě nyní stalo minulostí a spolu s novými iMacy, osazenými čipem Apple Silicon M1, přichází na trh zbrusu nová klávesnice od kalifornského giganta. Po boku této klávesnice jsme se dočkali i produktů Magic Mouse a Magic Trackpad.

Co se týče Magic Keyboard, ta doznala opravdu výrazných inovací. Oproti předešlé generaci disponuje snímačem otisků prstů Touch ID a funkčními klávesami pro emoji, vyvolání Spotlightu, zapnutí Nerušit a uzamčení vašeho Macu. Jestli vám pak záleží na barvách, v současné situaci máte výrazně větší výběr. Jako u předešlé verze, tak i aktuální Magic Keyboard je k dostání ve verzi s numerickým blokem i bez něj. Co se také od předchozí generace neliší je konektivita a způsob nabíjení, Magic Keyboard se připojuje prostřednictvím Bluetooth, a nabíjí se za pomoci Lightning kabelu.

Dle mého názoru se oproti ostatním dnes představeným produktům nejedná o žádnou revoluci, na druhou stranu zrovna na klávesnici zpravidla není co vylepšovat. I předchozí generace měla skvělou výdrž, psalo se na ní pohodlně, navíc byla extrémně tenká a snadno přenositelná. Těmito vychytávkami se z Magic Keyboard stává o něco komfortnější produkt, což je rozhodně pozitivní zpráva (nejen) pro vlastníky iMaců. Potěší především Touch ID, podsvícení však bohužel stále chybí.

Diskuze k článku

    Myslíte si, že klávesnice půjde připojit i k starším iMacům? :-) Nebo jenom k novým s M1?

    Dobré dopoledne,
    Magic Keyboard budete moci použít s libovolným Macem, ale i počítačem s Windows, iPadem, iPhonem nebo zařízením se systémem Android. Jediné, co nebude fungovat, je Touch ID, to pracuje jen s Macy osazenými procesorem M1.

celý text

Čtěte více