Zavřít reklamu

Pětadvacet nejznámějších amerických kanálů za cenu kolem 35 dolarů měsíčně. Tak by podle zprávy serveru The Wall Street Journal mohla vypadat budoucí televizní služba Applu. Zdroje newyorského deníku počítají s tím, že by nový produkt mohl být představen na červnovém WWDC a uvedení do provozu by pak připadlo na podzim letošního roku.

Televizní služba Applu bude údajně fungovat na všech iOS zařízeních počínaje iPhonem a konče Apple TV. Na těch bychom mohli (resp. američtí zákazníci) sledovat hrstku předních kanálů, které v současnosti dominují kabelovému trhu. Jde například o ABC, CBS, ESPN nebo Fox. Počítá se přitom i s jejich vedlejšími kanály, jako je například FX společnosti Fox News, jenž je zaměřený na seriálovou tvorbu.

Několik známých jmen však na seznamu chybí. Například NBC a všechny sesterské kanály zatím v budoucí nabídce nenajdete, a to z důvodu váznoucí komunikace mezi Applem a majitelem NBC Universal, kabelovou společností Comcast. Další menší i větší jména pak chybí z prostého důvodu, že Apple zprvu počítá se štíhlejší nabídkou, již bude případně postupně rozšiřovat.

Americký trh se podle WSJ momentálně ocitá v pozici, kdy se čím dál větší počet lidí snaží vyhnout placení klasické kabelové televize. Poplatky za ni jsou totiž na málo konkurenčním americkém trhu relativně vysoké – pohybují se kolem 90 dolarů (2300 Kč) za měsíc.

Uživatelé tak hledají alternativní distribuční cesty. Jednou takovou je streamovací služba Sling TV, jež nabízí například AMC, ESPN, TBS nebo Adult Swim za cenu 20 dolarů měsíčně. Opominout nemůžeme také další populární online služby jako Netflix nebo Hulu.

S online streamováním je v posledních měsísích spojován také Apple. Po miliardové akvizici Beats Electronics se totiž široce očekává brzké představení nové hudební služby pod hlavičkou iTunes.

Kromě toho jsme také zmínku o streamování mohli od Applu zaslechnout i na jeho poslední prezentaci, a to při oznámení služby HBO Now. Ta umožní tento prémiový filmový a seriálový kanál sledovat živě online a Apple si pro svá iOS zařízení zabezpečil počáteční exkluzivitu.

Zdroj: The Wall Street Journal
.