Zavřít reklamu

Stejně jako v minulých týdnech bude i dnes věnován náš pravidelný souhrn spekulací budoucím produktům z dílny společnosti Apple. Kromě iPhonu 14 nebo headsetu pro rozšířenou realitu bude dnes řeč například také o tom, že Apple možná chystá vydání vlastního dronu.

Dočkáme se dronu od Applu?

V souvislostí s budoucí produkcí společnosti Apple se hovoří o celé řady produktů. Mluví se o autonomním elektromobilu, AR i VR headsetu, a tento týden se objevily dokonce také spekulace o dronu. Ty vznikly na základě několika patentových žádostí, které byly nedávno odhaleny. Předčasné odhalení plánů Applu díky patentovým žádostem není ničím neobvyklým, protože ve Spojených státech jsou příslušné registry zcela veřejné. Cupertinská společnost se ale občas v zájmu utajení uchýlí k podání v jiné zemi, což byl i tento případ. Apple si příslušné patenty nechal registrovat již loni v Singapuru, proto se na světlo světa dostaly až s relativním zpožděním.

Apple dron patent

Zmíněné patenty mimo jiné popisují způsob párování dronu hned s několika různými ovladači včetně systému, který by měl umožnit změnu párování. Díky této metodě by teoreticky mohlo být možné plynule předávat kontrolu nad dronem z jednoho ovladače na druhý. Další z patentů souvisí se vzdáleným ovládáním dronu za pomoci mobilní sítě. Jak už to tak bývá, ani jeden z patentů nehovoří příliš jasně, a navíc  jejich samotná existence nezaručuje realizace jablečného dronu, představa je to ale velmi zajímavá.

Platforma SportsKit pro  TV+

Spolu s tím, jak Apple rozvíjí své služby –  TV+ nevyjímaje – rozšiřuje také jejich působnost a nabídku. Technologický server 9to5Mac přišel v uplynulém týdnu se zajímavou zprávou zprávou, podle které cupertinská společnost chystá do své streamovací služby zařadit i nabídku pro sportovní fanoušky.

Podle serveru 9to5Mac se ve vývojářské betaverzi operačního systému iOS 15.2 objevily odkazy na aplikační rámec s názvem SportsKit. Ten se podle všeho stále ještě nachází ve stádiu vývoje, vypadá to ale, že bude integrován s Apple TV, Siri a widgety na ploše, na kterých by se mohly průběžně zobrazovat údaje o průběhu a výsledcích nejrůznějších sportovních utkání. O tom, že se Apple chystá na svou streamovací platformu  TV+ přinést více sportovního obsahu, se mluví již delší dobu, a této teorii napovídá také fakt, že firma v loňském roce přijala do svých řad bývalého šéfa sportovní divize Amazon Prime Video.

iPhone 14 a AR headset s Wi-Fi 6E?

Známý analytik Ming-Chi Kuo minulý týden uvedl, že by společnost Apple mohla u svého budoucího iPhonu 14 zavést kromě jiného také podporu protokolu Wi-Fi 6E. Stejnou vlastností by měl disponovat také dosud nevydaný headset pro rozšířenou realitu. Kuo ve své zprávě investorům uvádí, že Apple má v plánu integrovat podporu zmíněného protokolu do některých ze svých zařízení v průběhu příštího roku.

Současné iPhony řady 13 spolu s iPady Pro nabízí podporu protokolů 802.11ax a Wi-Fi 6. Kuo poukazuje na to, že Wi-Fi 6E nabízí kromě jiného také navýšení šířky pásma, podporu více kanálů a řadu dalších užitečných benefitů.

 

.