Zavřít reklamu

Minulý rok se nechal slyšet renomovaný analytik Ming-Chi Kuo, který předpověděl příchod nového iPadu mini. S tímto kouskem by se nám Apple měl pochlubit už v první polovině letošního roku. Právě model mini se už totiž téměř dva roky nedočkal žádného vylepšení. Kuo naznačil, že cupertinská společnost připravuje větší model s úhlopříčkou obrazovky kolem 8,5″ až 9″. iPad mini by pak měl těžit ze své nízké cenovky a nového, výkonnějšího čipu, čímž by se koncepčně značně přiblížil iPhonu SE. Dnes se každopádně internetem začala šířit velice zajímavá zpráva, podle které se máme rozhodně na co těšit.

iPad mini Pro SvetApple.sk 2

Podle korejského blogu Naver se Apple chystá světu představit iPad mini Pro. Model si už údajně kompletně prošel vývojem a od samotného představení nás dělí pouze pár měsíců. Tento zdroj každopádně tvrdí, že se iPadu dočkáme až v druhé polovině letošního roku. Produkt by měl nabídnout 8,7″ displej a dočká se skvělého designového přepracování, kdy se znatelně přiblíží podobě iPadu Pro, na což Apple vsadil také v případě vloni představeného modelu Air. Díky tomu bychom se mohli dočkat podstatně menších rámečků a dalších parádních změn, které můžeme vidět v případě iPadu Air 4. generace.

Na tyto novinky poměrně pohotově zareagoval portál Svet Apple, který světu opět poskytl parádní koncept. Ten konkrétně zobrazuje iPad mini Pro (šesté generace) s 8,9″ displejem a zmiňovaným tělem iPadu Pro. Po vzoru iPadu Air by se také mohlo přesunout Touch ID do horního zapínacího tlačítka, díky čemuž by došlo k odstranění home buttonu a displej by tedy byl přes celou obrazovku. Koncept nadále zmiňuje přítomnost USB-C portu a podporu Apple Pencil 2.

Aktuálně je samozřejmě nejasné, zdali se takovéhoto produktu vůbec dočkáme. Je každopádně možné, že Apple i v případě svého nejmenšího jablečného tabletu vsadí na novější, „hranatější“ design, který si jablíčkáři vcelku pochvalují. Na druhou stranu je velice nepravděpodobné, že by produkt dostal název iPad mini Pro. Takováto změna by pravděpodobně vyvolala ještě více chaosu a při pohledu na vloni představený iPad Air, který taktéž změnil kabát a jeho pojmenování zůstalo stejné, ani nedává smysl.

.