Zavřít reklamu

Společnost Apple zveřejnila omluvu za nedávno provalený incident s potenciálním únikem informací skrze analytický program, v rámci kterého docházelo k evaluaci přesnosti a korektnosti chování hlasové asistentky Siri. Apple celý program Siri grading předělá, aby do budoucna odpovídal jeho „morálním standardům“.

Originální text omluvy si můžete přečíst na oficiálním webu společnosti Apple. Společně s tím se na webu objevil také nový dokument, který vysvětluje jak Siri grading funguje, co revize obnáší apod.

V omluvě adresované uživatelům jak uživatelům Apple produktů, tak veřejnosti, Apple také popisuje, jak to bude s tímto programem dále. Siri grading program je nyní pozastaven, v průběhu podzimu však dojde k jeho opětovnému spuštění. Do té doby Apple musí spustit několik kontrolních mechanismů, které zaručí, se se do něj dostanou jen informace, které mají.

siri iphone 6

Apple v první řadě nabídne uživatelům možnost se programu účasnit, nebo naopak zakázat použití jakýchkoliv hlasových záznamů spojených se Siri. Pokud se uživatel nějakého Apple produktu do programu zapojí, pracovníci Applu (nebo externích společností), budou mít k dispozici krátké anonimizované záznamy, na základě kterých budou hodnotit práci Siri tak, jak to bylo doposud. Z programu bude možné se kdykoliv odhlásit.

Apple nadále prohlásil, že zlikviduje veškeré audio záznamy, které byly pořízeny před znovuzahájením tohoto programu, takže se začne „na novo“. Společnost ve svém prohlášení uvádí, že doufá, že se do nového programu zapojí co nejvíce lidí. Čím více podnětů bude moci Apple analyzovat, tím dokonalejší by teoreticky Siri a s ní spojené služby měly být.

Je jen trochu zarážející, že Apple přichází s omluvou za situaci, která by se vlastně nikdy neměla stát. Apple sám sebe prezentuje jako společnost, která má soukromí svých uživatelů na první místě. A i přes to došlo k něčemu, co s tímto přístupem příliš nekoresponduje. Na druhou stranu nebyly ony „úniky“ informací nikterak závažné, neboť byla data již původně anonymizována a jejich množství bylo minimální. Když už nic jiného, tak se Apple alespoň omluvil a uvedl na pravou míru, co a jak dál. To nebývá u všech společností pravidlem…

Zdroj: Apple

.