iWant

Nový test ukazuje, jaké velké rezervy má asistentka Siri v reproduktoru HomePod

iWant

Vzhledem k zahájení prodejů reproduktoru HomePod se na přetřes opět dostává inteligentní asistentka Siri. Právě díky přítomnosti Siri je HomePod kromě špičkového hudebního reproduktoru také „inteligentním reproduktorem“ a konkuruje tak ostatním produktům v tomto segmentu, ať už jde o Amazon Echo či Google Home ve všech možných variantách. Je obecně známý fakt, že si z této trojice vede Siri nejhůře a v podstatě to potvrdil i nový rozsáhlý test, který si připravili redaktoři ze zahraničního serveru Loup Ventures.

V rámci rozsáhlého testu redaktoři testovali tři různé HomePody (aby tak předešli případnému zkreslení vinou vadného kusu). Za celý průběh testování bylo položeno 782 otázek různých druhů. Asistentka Siri si vedla velmi dobře ve schopnosti poslechu, kdy správně vyslechla 99,4% ze všech položených otázek. Podstatně horší to bylo s přesností odpovědí. V tomto ohledu se jí podařilo správně odpovědět jen na 52,3% ze všech položených otázek. Při porovnání s ostatními asistentkami tak Siri dopadla nejhůře. Nejlépe si s tímto testem poradil Google Home (81% úspěšnost), poté Alexa od Amazonu (64%) a Cortana od Microsoftu (57%).

Na základě provedených testů je možné posoudit, jak si Siri vedla v jednotlivých okruzích. Nejlépe dopadla v dotazech, které se týkaly buď blízkého okolí, nebo nakupování. Jedná se například o dotazy na nejbližší kavárnu, nejbližší restauraci, nejbližší obchod s obuví apod. V tomto případě Siri porazila jak Alexu, tak Cortanu. Google je však stále nejlepší. Velmi omezené schopnosti Siri jsou zapříčiněny také tím, že asistentka postrádá některé pokročilejší schopnosti, které konkurence nabízí. Například práci s kalendářem, e-mailem či voláním. Jakmile Apple tyto funkce do Siri v HomePodu přidá, konkurenceschopnost celé platformy zase trochu povyroste.

Stále se tak potvrzuje to, co se v případě Siri opakuje již několik měsíců. Apple musí zapracovat na tom, aby byla asistentka alespoň na stejné úrovni, jako je tomu v případě konkurence. Její integrace v HomePodu je prozatím poměrně omezená, což ve finále sráží produkt jako takový. Momentálně tak HomePod uspokojí především hudební nadšence. Co se doprovodných funkcí týče, konkurence je stále daleko. Je to škoda, neb má Apple technickou stránku věci velmi dobře vyřešenou. Například plejádu mikrofonů, které jsou schopny zaznamenat uživatelské povely i v momentech, kdy reproduktor přehrává na maximální hlasitost. Pokud se Siri v následujících měsících dostane na stejnou úroveň, na jaké je kvalita hudebního přenosu reproduktoru HomePod, půjde o naprosto jedinečný produkt. Zatím jde však primárně o skvělý reproduktor, jehož asistentka umí jen základní povely.

Zdroj: Macrumors