Zavřít reklamu

Do čím dál rozrůstajícího se segmentu různých hlasových asistentů a umělé inteligence se začíná prosazovat i Samsung. Za doposud neznámou finanční sumu sjednal akvizici služby Viv, která je dílem týmu stojícím za hlasovou asistentkou Siri. Její funkční vybavení bude pravděpodobně implementováno do produktů od Samsungu s cílem konkurovat zaběhlým systémům jako Siri, Cortana, Google Assistant nebo Alexa.

I když se Viv může zdát ne tak známou službou, tak má za sebou poměrně úspěšnou historii. Firma totiž byla založena lidmi, kteří stáli za zrodem jablečné asistentky Siri. Ta byla v roce 2010 odkoupena Applem a o dva roky později vyrukoval obdobný tým právě s Vivem.

Hlavním benefitem Vivu bylo ve své době (předtím, než se začala přizpůsobovat i Siri v iOS 10) podpora aplikací třetích stran. I z tohoto důvodu měl být Vív schopnější než Siri. Dále je také navržena přesně pro potřeby „inteligentního bota“. Podle vyjádření jednoho ze zakladatelů k tomuto účelu nebyla Siri nikdy určena.

[su_youtube url=“https://youtu.be/Rblb3sptgpQ“ width=“640″]

Tento systém na bázi umělé inteligence má rozhodně potenciál, respektive zcela jistě měl před koupí od Samsungu, u něhož zatím není jasné, jak s ním naloží. Budoucnost ve Viv viděl i Mark Zuckerberg, šéf Facebooku, nebo Jack Dorsey, hlava Twitteru, kteří Vivu poskytli finanční injekci. Právě od Facebooku či Googlu se očekávalo, že by se mohly pokusit Viv koupit, stejně jako se nezapomínalo ani na Apple, jemuž by se další zdokonalování Siri jistě hodilo. Nakonec ale uspěl Samsung.

Jihokorejská firma by ráda prvky umělé inteligence do svých zařízení nasadila nejpozději do konce příštího roku. „Toto je akvizice, která byla sjednána týmem zabývajícím se mobilními technologiemi, ale vidíme i zájem mezi všemi zařízeními. Z naší a zákazníkovy perspektivy je zájem a síla vytěžit z této služby co nejvíce napříč všemi produkty,“ uvedl senior viceprezident Samsungu Jacopo Lenzi.

Samsung společně s Vivem mají šanci konkurovat ostatním inteligentním systémům, mezi které se řadí nejen Siri, ale také Assistant od Googlu, Cortana od Microsoftu nebo služba Alexa od Amazonu.

Zdroj: TechCrunch
Témata: , ,
.