Zavřít reklamu

S úniky informací se snaží každá společnost bojovat po svém. Některé je berou s povděkem, protože pomáhají budovat hype, Apple by ale nejraději nepustil ani slovo. To se mu sice nedaří, je ale pravda, že ještě nepustil ani obrázek. 

Třeba Google v minulosti razil strategii v postupném dávkování informací o svých Pixelech, než je ukázal v celé jejich kráse. S tím, jak mu rostou prodeje, už to ale zapotřebí nemá a od této strategie upustil. Tu ale pořád drží Nothing, který se řízenými informacemi snaží vybudovat zájem o jeho produkty, a to třeba i pokud jde jen o levná sluchátka (levná vzhledem k AirPodům). 

Pak je zde takový Samsung, který je na tom hodně podobně jako Apple. Ten by také nejraději nepustil nic, jenže krutě se mu to nedaří. Před vydáním jeho novinek je o nich už obvykle známo úplně všechno, a tím myslíme úplně všechno. Apple chce zákazníkovi vytřít svými novinkami zrak. Nechce, aby byl dopředu spoilován tím, co si pro něho chystá a v ten pravý moment jej usadit na hýždě tím, jakou pecku mu ukáže. 

Zpráv hodně, obrázky žádné 

Jenže ono to všechno utajit samozřejmě nejde. Je zde totiž velký dodavatelský řetězec, jehož slabé články si obvykle a velice často rády pouští ústa na špacír. Pak jsou zde analytici a redaktoři, kteří tyto informace předávají těm, kdo je chce znát, tedy konzumentům obsahu, ať už textového, toho audio nebo video. Pokud ale máme informace o tom, co zařízení bude umět po hardwarové stránce a jaké přijdou softwarové novinky, podobu zde tentokrát nemáme žádnou. 

Veškeré obrázky iPhonů 16 jsou jen rendery vytvořené na základě úniků, to samé se týká i operačních systémů. Dá se tak říci, že z Applu neuniklo nic, ale spíše na cestě k němu nebo od něho. S tím, jak se pak blíží WWDC, roste rotace úniků o tom, co nás čeká. Nyní tak víme, že iOS 18 bude obsahovat řadu AI funkcí, které ale nemusí být k dispozici hned v první verzi systému (nebo budou ve fázi beta). iPhony 16 nás čekají až v září, i tak víme, že přinesou nové tlačítko a co bude umět. Narozdíl od jiných ale tu jistotu stejně nikdy nemáme, dokud k tomu reálném odhalení skutečně nedojde. 

.