Zavřít reklamu

Jak na iPhonu změnit hesla, u kterých došlo k úniku? Součástí Klíčenky na iCloudu a integrovaného správce hesel je mimo jiné i velice užitečná funkce, která vás dokáže upozornit na to, že některé z vašich hesel bylo odhalené. Změny hesel k vašim účtům byste ale měli provádět průběžně bez ohledu na úniky. Jak na to?

Pokud vám opravdu záleží na vaší bezpečnosti, s největší pravděpodobností používáte jedinečná hesla pro přihlášení ke stovkám webových stránek a aplikací. Apple vám usnadňuje ukládání a používání hesel pomocí Klíčenky na iCloudu. Díky ní si zařízení Apple (iPhone, Mac atd.) pamatuje hesla za vás a automaticky je vkládá do webových stránek a aplikací. Stačí jen ověřit svou identitu pomocí Face ID nebo Touch ID.

Díky tomu můžete snadno používat silná hesla a pravidelně je měnit, protože si je nemusíte pamatovat. Pokud však hesla nikdy neměníte, otevíráte se zločinci, který vaše heslo použije například k nákupu několika produktů na Amazonu. Nebo jednoduše vyprázdnit vaše bankovní účty.

Jak zjistit, která hesla unikla, a změnit je?

Pokud chcete na iPhonu změnit hesla, u kterých došlo k úniku, postupujte podle následujícího návodu.

  • Na iPhonu spusťte Nastavení.
  • Klepněte na Hesla.
  • V horní části displeje klepněte na Doporučení pro zabezpečení.
  • Ujistěte se, že máte aktivovanou položku Detekovat odhalená hesla.

Měl by se vám zobrazit seznam prioritních doporučení – vám nyní postačí jen klepnout na položku Změnit heslo na stránce a nechat Klíčenku, ať vám vygeneruje nové, silné heslo. Toto heslo bude také automaticky uloženo.

A to je vše. Tímto způsobem můžete snadno a rychle kontrolovat, zda nedošlo k úniku některého z vašich používaných hesel, a obratem toto heslo změnit. Rozhodně vám doporučujeme, abyste si hesla k vašim účtům měnili průběžně.

.