Zavřít reklamu

Apple během víkendu zveřejnil informace o dvou nových servisních programech, které se týkají dvou relativně nových produktů. V jednom případě jde o iPhone X a jeho potenciální vady na displeji, v tom druhém se pak akce týká 13″ MacBooku Pro bez Touch Baru, jež může disponovat SSD diskem náchylným k poškození.

V případě iPhonu X se údajně mohou objevit modely, u nichž dojde k poškození speciálního displejového modulu, který má na starosti snímání dotykového ovládání. Pokud se tato komponenta rozbije, telefon pak nereaguje na doteky tak, jak má. V jiných případech může displej naopak reagovat na dotykové podněty, jež uživatel vůbec neprovádí. V obou případech je takto poškozený iPhone X klasifikován jako způsobilý k výměně celé displejové části a to bezplatně ve všech oficiálních Apple obchodech a u všech certifikovaných servisů.

Zmíněný problém údajně není omezený na vybraný počet zařízení (jak to obvykle bývá v případě nějaké vadné série), může se tak objevit takřka u každého iPhonu X. Pokud se vám popsané problémy s vaším iPhonem X stanou, obraťte se na oficiální podporu, kde vám poradí přesný postup jak dál. Více informací o programu naleznete na stránkách Applu.

iPhone X FB

Druhá servisní akce se týká 13″ MacBooku bez Touch Baru, v tomto případě jde o várku modelů vyrobených v období od června 2017 do června 2018, které navíc disponují 128 nebo 256 GB úložištěm. Podle Applu MacBooky vyrobené v tomto ročním rozmezí mohou ve velmi omezené míře trpět chybou SSD disku, která může vést až ke ztrátě dat na disku zapsaných. Uživatelé si mohou na tomto odkaze zkontrolovat výrobní číslo svého zařízení a následně zjistí, jestli se servisní akce na jejich zařízení vztahuje či nikoliv. Pokud ano, Apple důrazně doporučuje využít bezplatné diagnostiky a případného servisního zásahu, neboť u postižených MacBooků může dojít ke ztrátě dat.

Postup je v tomto případě stejný jako u výše zmíněného iPhonu X. Pokud váš MacBook spadá do výběru postižených zařízení, obraťte se na oficiální podporu, která vás nasměřuje dál. V obou případech Apple před návštěvou servisu doporučuje provést kompletní zálohu zařízení.

MacBook Pro macOS High Sierra FB
.