iWant

Apple vybraným zákazníkům (částečně) proplatí servisní výměnu baterie v iPhonech

iWant

Společnost Apple vydala prohlášení, že spouští akci v rámci které proplatí vybraným zákazníkům servisní výměnu baterie v iPhonech. Jedná se tak o další reakci na kauzu s opotřebováním baterií a jejich vlivu na výkon telefonu.

Nárok na vrácení 50 dolarů máte v případě, že splňujete několik podmínek, které si Apple pro tuto akci vytyčil. Pokud jste si nechávali někdy během roku 2017 vyměnit v rámci pozáručního servisu baterii ve svém iPhonu 6 a novějším, provedli jste to buď přímo u Applu nebo u některého z autorizovaných servisů, společnost Apple vás bude v následujícím měsíci kontaktovat s postupem, jak oněch 50 dolarů získat.

Pokud výše zmíněná výměna proběhla mimo síť autorizovaných servisních center, nebo proběhla v rámci programu AppleCare, na vrácení 50 dolarů nemáte nárok. Pokud podmínky z druhého odstavce splňujete, s největší pravděpodobností vám v termínu od dneška do 27. července přijde e-mail s dalšími instrukcemi.

Částka 50 dolarů odpovídá rozdílu v ceně za tento servisní úkon. Před celou kauzou si Apple za výměnu baterie účtoval 79 dolarů. Nyní probíhá speciální akce, v rámci které Apple nabízí pozáruční výměnu baterie za zvýhodněných 29 dolarů. Uživatelé, kteří si tak tento servisní úkon zaplatili loni sami, dostanou proplacený právě tento cenový rozdíl. Akce na zvýhodněnou výměnu baterie končí 31. prosince 2018.

Zdroj: 9to5mac, Apple