Zavřít reklamu

Apple Music a Spotify jsou si v mnoha aspektech podobné. Streamovací službě od Applu ale chyběl oficiální webový přehrávač, který by bylo možné využít na platformách jako Linux, ChromeOS nebo zkrátka tam, kde nejsou nainstalované iTunes. Tohoto nedostatku si byl vědom i samotný Apple a proto nyní spouští webovou verzi Apple Music.

I když se zatím jedná o betaverzi, jde i tak již o plně funkční web se vším potřebným. Přihlášení probíhá standardně skrze Apple ID a po úspěšném ověření se zobrazí veškerý uložený obsah stejně jako na Macu, iPhonu nebo iPadu.

Uživatelské rozhraní stránky přímo vychází z nové aplikace Hudba na macOS Catalina a nese se v jednoduchém designu. Nechybí ani rozdělení na tři základní sekce „For You“, „Browse“ a „Radio“. Knihovnu uživatele je možné zobrazit podle skladeb, alb, umělců nebo naposledy přidaného obsahu.

Takto vypadá Apple Music na webu:

Webová verze Apple Music má prozatím jen pár drobných nedostatků. Kupříkladu chybí možnost přes stránku do služby zaregistrovat a je tudíž prozatím potřeba tento úkon provést v iTunes nebo v aplikaci na iPhonu či iPadu. Všimli jsem si také absence dynamických playlistů, jež se vůbec nezobrazují, a součástí není zatím ani překlad do českého jazyka. Apple nicméně bude v průběhu testování vyžadovat od uživatelů zpětnou vazbu, aby mohl všechny chyby a nedokonalosti odstranit v co možná nejkratším čase.

Díky webové verzi se Apple Music dostává prakticky na jakékoli zařízení s webovým prohlížečem. Snadný přístup ke službě tak nyní získají například i uživatelé Linuxu nebo Chrome OS. Využít ji samozřejmě mohou i uživatelé Windows, kteří si do svých počítačů nechtějí instalovat iTunes nebo chtějí používat modernější vzhled služby.

Vyzkoušet si webovou Apple Music můžete na stránce beta.music.apple.com.

Apple music web
.