Zavřít reklamu

Na sociální síti Twitter se objevily velice zajímavé záběry rozebrané Apple TV 4K. Ukázalo se, že malá krabička v sobě ukrývá tajemství.

Skrytý Lightning konektor objevil jako první Kevin Bradley, který má profil s přezdívkou nitoTV. Pokud se potvrdí jeho domněnky, uživatelé právě získali přístup přímo k firmware Apple TV 4K a potenciálu ji jailbreaknout.

Lightning konektor se nachází nečekaně v zástrčce pro Ethernet. Na první pohled jej netrénované oko nemá šanci odhalit. Teprve při detailním zkoumání si lze povšimnout známé matice pinů.

Samotný konektor je přitom velmi těžko přístupný. Je ukrytý až v zadní části Ethernetu na její horní straně.

appletv 4k lightning ethernet

Cesta k jailbreaku Apple TV 4K je otevřená

Objev Lightningu tedy otevírá mnoho otázek. Své určení má jasné, slouží servisním technikům k diagnostice zařízení. Na druhou stranu přístup přímo k firmware zařízení dává možnost vytvoření nových verzí jailbreaků a odemčení schopností Apple TV 4K bez omezení daných Applem.

Apple TV 4K však není jediný model, který měl skrytý servisní konektor. Už předchozí verze spoléhaly na různé diagnostické konektory. Například úplně první verze Apple TV spoléhala na standardní USB konektor. Druhá a třetí generace pak měly ukrytý Micro USB. Čtvrtá generace, kterou nyní známe pod označením Apple TV HD, pak schovávala USB-C konektor.

Zda objevu nakonec využijí skupiny hackerů, které se věnují tvorbě jailbreaků, netušíme. Možnosti se očividně nabízejí.

.