Zavřít reklamu

Poté, co herec Billy Crudup získal ocenění za nejlepší vedlejší roli v seriálu The Morning Show, si může Apple TV+ připsat na konto další úspěch. Nyní je ním seriál Little America od režiséra Lee Eisenberga, který sleduje životy imigrantů přicházejících do USA v době, kdy jsou jejich životní příběhy důležitější, než kdy předtím.

Seriál bude mít premiéru v pátek 17. ledna/januára 2020 ve službě Apple TV+, kritici jej ovšem měli možnost vidět o něco dříve. A ti se shodují, že se seriál řadí mezi ty nejlepší, které kdy byly natočeny. Pořad hodnotilo prozatím 6 kritiků, díky kterým má seriál hodnocení 100 %. The Morning Show, který měl na letošních Zlatých glóbech tři nominace (ačkoliv žádnou neproměnil v ocenění), od kritiků získal hodnocení 63 %.

I to mohl být důvod, proč Apple podle serveru Variety podepsal s tvůrcem seriálu Lee Eisenbergem dlouholetou smlouvu, v rámci které se režisér zavazuje tvořit různý obsah pro Apple TV+ včetně druhé sezony Little America. Seriál bude nyní produkován jeho novou společností Piece of Work Entertainment. Apple rovněž uzavřel podobné smlouvy s dalšími producenty jako Alfonso Cuaron, Jon Chu, Justin Lin či Jason Katims.

Lee Eisenberg byl také výkonným producentem a scenáristou seriálu The Office a pracoval také na scénáři pro komedie Rok jedna v hlavní roli s Jackem Blackem a Zkažená úča v hlavní roli s Cameron Diaz. A co o jeho nejnovějším projektu říkají kritici?

„Little America se vyhýbá pokusům stát se patriotickou propagandou, ne proto, že by pohrdala Spojenými státy a jejich zákony (co zřídka dělá), ale selektivně zdůrazňuje to nejlepší, co může Amerika nabídnout,“ napsal Ben Travers z IndieWire.

„Pro sérii složenou z tolika zdánlivě různorodých kulturních a geografických prvků je v každé části po celou dobu cítit péče autorů,“ uvádí Inkoo Kang z Hollywood Reporter.

„Little America je rozvážný pořad vytvořený se zjevnou opatrností a ohleduplností k důstojnému vyobrazení kultur, které se v něm objevují.,“ tvrdí Caroline Framke z Variety.

„Skvělá show – nepochybně ta nejlepší z pilotní produkce Applu… Ti, kteří se podívají, najdou mnoho důvodů, proč si zamilovat tyto vzdálené, ale přitom prolínající se zážitky migrantů, které dělají specifické věci všeobecnými a všeobecné věci specifickými,“ napsal Alan Sepinwall z Rolling Stone.

Zdroj: Cult of Mac; Variety

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více