Zavřít reklamu

S poměrně překvapivou zprávou přišel Mark Gurman z 9to5Mac. Podle jeho informací neponese chystaný 9,7palcový iPad označení iPad Air 3, jak se dosud očekávalo, ale iPad Pro. Tablety od Applu tak nejspíš budou označovány podle stejného klíče jako MacBook Pro, u něhož jsou k dispozici také dvě velikosti. Stejně jako máme 13palcový a 15palcový MacBook Pro, budeme mít 9,7palcový a 12,9palcový iPad Pro.

Nový iPad o tradiční úhlopříčce má být představen v úterý 15. března a bude mít takřka stejné hardwarové specifikace jako velký iPad Pro. Nástupce iPadu Air 2 má přinést výkonný procesor A9X, větší RAM, má podporovat Apple Pencil a disponovat má i Smart Connectorem pro připojení externího příslušenství včetně klávesnice Smart Keyboard.

Nový „střední“ iPad má po vzoru velkého iPadu Pro přinést i lepší zvuk, o který se postarají stereo reproduktory. Očekávat potom lze i stejné barevné varianty a stejnou nabídku velikostí úložišť. Cena by se ovšem neměla příliš lišit od rok a půl starého iPadu Air 2.

Poměrně pravděpodobné je i ukončení prodeje původního iPadu Air a staršího iPadu mini 2, jejich produkce již byla snížena. Nabídka iPadů by tedy od poloviny března měla zahrnovat dvě velikosti iPadu Pro, iPad Air 2 a iPad mini 4.

V rámci březnové keynote má Apple vedle nového iPadu představit ještě čtyřpalcový iPhone 5se a nové varianty pásků k hodinkám Watch.

Zdroj: 9to5Mac

Student Mediálních studií na UK. Žiju technologiemi, sportem, politikou a literaturou.

Všechny články autora

Diskuze k článku

    Nenahneval by som sa, keby tento nový, „regular size“ iPad Pro nenechali len na úrovni jeho väčšieho brata, ale priniesli aj nejaký update, čo sa týka hardwaru. Napríklad fotoaparát ako má iPhone 6S Plus spolu s bleskom a Optical image stabilization, novší procesor (to je čisto subjektívny názor, lebo si plánujem kúpiť nový iPad a chcem, aby zvládal nové aplikácie a prvky ešte dlho dlho po uvedení na trh) a lepšiu výdrž batérie. Stenčovať ho už naozaj nemusia.

celý text

Čtěte více.