Zavřít reklamu

Osm let od vydání končí životní cyklus druhé generace generace iPadu. iPad představený 2. března 2011 se dostal na seznam zastaralých a nepodporovaných produktů, který má společnost Apple vyvěšený na svých webových stránkách.

Na tomto seznamu se nachází všechny produkty společnosti Apple, které již nemají oficiální podporu. Obvykle je životní cyklus produktu tímto způsobem ukončen po dosažení minimálně pěti až sedmi let od doby, co se zařízení přestalo oficiálně vyrábět. Výjimky tvoří například Kalifornie a Turecko, kde vlivem místní legislativy musí společnost podporovat staré zařízení ještě o několik let déle. iPad 2. generace je tak momentálně v oficiální servisní síti neopravitelný.

Druhá generace iPadu byla dostupná tři roky, ukončení prodeje skrze oficiální kanály společnosti Apple proběhlo v roce 2014. Oficiální softwarová podpora druhého iPadu byla ukončena v září 2016. Poslední verze operačního systému iOS, kterou tak bylo možné na tento iPad nainstalovat, bylo iOS 9.3.5.

Druhý iPad byl vůbec posledním iOS produktem, který na keynote představil Steve Jobs. Uvnitř se nacházel procesor A5, 9,7″ displej měl rozlišení 1024×768 a zařízení se nabíjelo starým 30-pinovým konektorem, od kterého Apple upustil od 4. generace. Další zajímavostí bylo také to, že iPad 2. generace patřil mezi jedny z nejdéle podporovaných produktů, neboť za svůj životní cyklus podporoval celkem 6 verzí operačního systému iOS – od iOS 4 k iOS 9.

iPad 2 generation

Zdroj: Macrumors, Apple

.