Zavřít reklamu

Apple Trade In funguje jednoduše. Stačí vzít nějaký na seznamu uvedený telefon, odnést jej do Apple Storu a získat kredit na nákup iPhonu. Má to nějaký háček? Samozřejmě že ano. V České republice Apple Store totiž pořád nenajdeme. Dosud Apple nabízel „výkup“ jen na telefony Samsung a Pixel, nyní se do nabídky přidalo i LG. Samsung je přímý a největší konkurent Applu na poli mobilních telefonů. Společnost si však od majitelů telefonů značky Samsung slibuje, že právě oni budou přecházet na iPhony nejčastěji.

Portfolio vykupovaných Samsungů je také největší a obsahuje modely od Galaxy S8 až po S20, či Note 8 až Note 20. Příspěvek se pohybuje od 70 až po 250 dolarů. V případě Googlu, tedy naopak největšího konkurenta na poli softwaru, se jedná o modely telefonu Pixel. Konkrétně za Pixel 3 dostanete 70 dolarů, 320 dolarů vám pak Apple vyplatí za model Pixel 5. K těmto dvěma značkám však nově přibyla třetí. Jedná se o LG a to z jednoho prostého důvodu.

LG se loučí 

Společnost LG totiž oznámila, že v červenci opustí trh mobilních telefonů. Po letech neúspěchů ukončuje jeho mobilní divize veškeré snahy ve vývoji smartphonů. Apple tak chce jeho zákazníky motivovat k tomu, aby přešli právě k němu. Do seznamu programu Apple Trade In tak přibyla čtyři zařízení, od LG G8 vykupované za 70 dolarů, přes model V40 vykupovaný za 65 dolarů až po model V60, za který vám vyplatí 180 dolarů, které poté můžete využít na nákup nového iPhonu, částku lze ale nahrát i na dárkovou kartu.

LG

Všechna takto získaná zařízení poté Apple maximálně ekologicky recykluje. To ostatně platí i pro všechna jiná zařízení, která sice nevykupuje, ale postará se o jejich likvidaci za vás. Ať už to je tlačítková Nokia nebo smartphone s rozbitým displejem. Vám tak ušetří práci, a ušetří tím i planetu, která tak nebude zatížena zbytečným elektroodpadem. Apple nicméně vykupuje i svá vlastní zařízení, ať už se jedná o iPhony, iPady, Macy nebo dokonce Apple Watch a nabídne vám za ně odpovídající finanční hodnotu.

Dokonalý marketing 

Apple tedy v rámci jedné služby umí přilákat nové zákazníky konkurenčních značek, zároveň to obalí na konání dobra pro naši planetu. Společnost je známa svou posedlostí pro ekologii, je to ale špatně? Rozhodně není, a právě i díky podobným službám prostě vypadá, jako ta hodná a ta, co svým zákazníkům vyjde vstříc, i když ještě její produkty nepoužívají. Vy totiž ušetříte a Apple má další ovečku do svého stáda, takže je to dokonalý win-win. Teď by to jen chtělo tuto službu rozšířit více po světě, a to i k nám do české kotliny.

.