Zavřít reklamu

Hned na úvod se hodí říci, že design iPhonů, který Apple zavedl s iPhonem X, je jistě skvělý a pro tuto řadu, která opustila od použití tlačítka plochy a přidala Face ID, charakteristický. Je ale dlouho stejný. Mírné osvěžení přinesla až řada 12, nezkušené oko ji ale s jakoukoli starší generací snadno zamění. Jak ale ukazují nové rendery možné podoby telefonu Pixel 6, i v dnešní době může být design neotřelý. originální a skutečně líbivý.

Co se čeká od iPhonu 13? Kosmetické zmenšení výřezu pro Face ID a čelní kameru, zvětšení modulu kamery a s tím související nárůst tloušťky. Na první pohled by mělo vše ostatní zůstat stejné. Tento vzhled svých iPhonů, který Apple nastolil právě s výroční „desítkou“, tak pojede svůj pátý rok. Jon Prosser, známý leaker, který má poměrně vysoké procento úspěšnosti svých předpovědí (kolem 78 %), však ukázal možnou podobu novinky od Googlu. A ta se zatracené povedla. Rendery telefonů Google Pixel 6 a 6 Pro (ano, žádné XL), mají moderní svěží design, který hraje několika barvami a jedním výrazným designovým prvkem.

Pěkná ukolébavka 

Na konstrukci iPhonu mi vadí jedna věc – vystouplá kamera. Byl jsem ji ochoten tolerovat u modelu 6 Plus, kde to byla opravdu jen decentní piha na kráse. U modelu 7 Plus už to bylo na hraně, tedy že se to ještě dalo zkousnout bez nějakého většího zhoršení uživatelské zkušenosti. U modelu XS Max už je to ale daleko za čárou, nemluvě o novějších generacích. Kdybyste se ptali, tak ne, telefon v krytu nenosím, nevyřešil by totiž můj problém kolébajícího se telefonu na jakékoli rovné ploše. Zabalením modelů Max do krytů je totiž děláte opravdu nevzhlednou, a především těžkou, cihličkou, a tomu se snažím bránit zuby nehty.

Google šel na požadavky fotoaparátu na své místo jinak. Udělal jeho Pixel asymetrickým. Nahoře tak byl tlustší, jak dole. Při práci na stole se nekolébal a zároveň lépe směroval displej směrem k vašim očím. Nevýhodou bylo, že byl v horní části těžší a mohl tak přepadávat přes ukazováček. Nové rendery ukazují, že kamera bude vystouplá už i u nových Pixelů, to ale značně praktičtěji, než je tomu u jiných výrobců, Apple nevyjímaje. Přítomna by totiž mohla být zajímavá „kolébka“.

Náročné fotoaparáty 

Má to samozřejmě výhodu v tom, že při takovém řešení se vám nebude telefon při práci na rovné ploše nijak kolébat a rušivě ťukat do stolu. Nevýhoda je v tom, že je zde použito až příliš materiálu, a to možná zbytečně. Budou s tím mít problém nejen výrobci krytů, ale osobně bych se bál i právě onoho přepadávání přes ukazováček, čímž u menších rukou trpí už i iPhone XS Max. Na druhou stranu si jej možná budete moci za výstup zapřít a paradoxně to úchopu pomůže.Výstup by měl obsahovat dva až tři fotoaparáty podle modelu a přisvětlující LED. AMOLED displej pak bude mít nyní už obligátní průstřel a pod displejem umístěnou čtečku otisků prstů. Nové Pixely by nicméně měly být představeny až během letošního října, tedy v podobném termínu, jako iPhony 13. 

.