Zavřít reklamu

Apple před malou chvílí vypustil 5. bety iOS 13, iPadOS a tvOS 13, které přichází s dvoutýdenním odstupem od vydání předchozích betaverzí. Aktualizace jsou dostupné pro vývojáře. Testeři by měly veřejných verzí dočkat pravděpodobně zítra, nejpozději pak v následujících dnech.

Řadíte-li se mezi registrované vývojáře a máte-li na zařízení přidaný developerský profil, který byl uvolněn spolu s druhými betami, pak nové aktualizace naleznete v Nastavení –> Aktualizace softwaru. Jak profily, tak i systémy jsou také dostupné v Apple Developer Center na stránkách společnosti.

I tentokrát přichází spolu s novými betaverzemi také několik zajímavých novinek. Pravděpodobně největších změn se dočkal iPadOS, který nově nabízí možnost upravit si rozložení ikon na domovské obrazovce, nebo volbu ještě více zmenšit kurzor připojené myši. Spolu s tím, jak probíhá testování nových betaverzí se rozšiřuje i seznam novinek. O dalších změnách vás budeme informovat v tradičním článku.

Seznam novinek v předchozí, čtvrté betaverzi iOS 13:

Čtvrtá veřejná betaverze pro testery

Téměř všechny nové systémy (s výjimkou watchOS 6) mohou kromě vývojářů testovat také běžní uživatelé. Stačí se zaregistrovat na stránkách beta.apple.com a odsud si do zařízení stáhnout příslušný profil. Více informací, jak se do programu zapojit a jak si novou verzi iOS 13 a dalších systémů nainstalovat, naleznete zde.

V rámci zmíněného programu nabízí Apple zatím jen třetí veřejné betaverze, které odpovídají čtvrtým vývojářským betám. Aktualizaci pro testery by měl Apple zpřístupnit v následujících dnech, nejpozději do týdne.

iOS 13 beta 5 FB
.