Zavřít reklamu
iWant

Apple vydal aktualizace iOS 11.2.2 a macOS 10.13.2, které se zaměřují na zabezpečení.

iWant

Apple dnes po sedmé hodině večerní vydal novou aktualizaci iOS 11.2.2, která je dostupná pro všechny uživatele s kompatibilními telefony. Nová aktualizace se zaměřuje především na exploit s názvem Spectre, který mohl za pomocí defaultního prohlížeče Safari umožnit neoprávněný přístup do systému zařízení.

Apple všem uživatelům výrazně doporučuje, aby si tuto aktualizaci nainstalovali. Zatím není jasné, jestli aktualizace kromě výše zmíněného obsahuje ještě nějaké další změny. Pokud ano, objeví se na webu během následujících několika hodin. Aktualizace je dostupná klasickou OTA metodou v NastaveníObecnéAktualizace softwaru. Velikost je zhruba 60 MB. Detailní informace týkající se bezpečnostních oprav najdete zde.

Kromě nové aktualizace pro iOS je venku také update macOS 10.13.2, který řeší v podstatě ty samé hrozby, na které odkazuje článek výše. V tomto případě jde ještě o doplňující systémové modifikace reagující na bezpečnostní nedostatky procesorů Intel. Aktualizace pro macOS je k dispozici v Mac App Store.