iWant

Apple vydal iOS 11.2 Beta 2 – co obsahuje nového?

iWant

Apple včera večer aktualizoval svá vydání vývojářských betaverzí a tak všichni ti, kdo disponují vývojářským účtem, mohou aktualizovat na nové verze nejnovějšího softwaru. Kromě iOS 11.2 Beta 2 se objevila také nová verze pro watchOS, tvOS a macOS. Pojďme se v krátkosti podívat na to, co je v nové iOS betě nového.

Jednou z nejzásadnějších změn je aktualizace monetizační politiky pro vývojáře a jejich aplikace v App Store. Aplikace, které nabízí nějakou formu předplatného, budou moci nově disponovat zvýhodněnou cenou pro nové zákazníky. Měsíční poplatek za službu tak nebude fixně daný, ale vývojář si bude moci určit novou úroveň poplatků, která bude oproti těm klasickým výhodnější a bude cílit na nové zákazníky. To doposud nebylo možné.

Nově se v systému objevuje také několik tapet pro majitele iPhonu X. Jedná se jak o živé, tak o dynamické tapety, které si můžete prohlédnout ve videu výše. Kromě nových tapet přibyla ještě haptická odezva v momentě, kdy opouštíte ovládací centrum. To je ovšem z hlediska novinek vše. Jak se zdá, tato konkrétní beta verze příliš změn nepřináší. Stále se čeká na první informace o tom, kdy Apple konečně zveřejní Apple Pay Cash a synchronizaci iMessage na iCloudu. Původně se spekulovalo o tom, že tyto funkce dorazí už s iOS 11.1, nyní se naděje přesunuly o jednu verzi dál. V nových betách však o těchto funkcích není ani zmínka. Operační systém iOS 11.2 by se měl dočkat veřejného vydání do konce letošního roku.

Zdroj: 9to5mac