Zavřít reklamu

Apple včera večer uvolnil nové vývojářské bety pro všechny dostupné operační systémy. Pokud máte vývojářský účet, můžete tak iOS 11.1, watchOS 4.1, tvOS 11.1 nebo macOS 10.13.1 vyzkoušet. Během následujících hodin se teprve ukáže, co je ve včerejších betách nového. První střípky informací se však objevily již včera večer a rovnou jde o velmi zajímavé obrázky. iOS beta s číslem 11.1 nám totiž ukázala, jak bude vypadat domácí obrazovka v nadcházejícím iPhonu X.

Kromě několika obrázků se podařilo nahrát i několik instruktážních videí, které demonstrují například použití Siri nebo přístup do Ovládacího centra. Veškeré tyto informace bylo možné získat díky použití aplikace s názvem Xcode 9.1, která dokáže simulovat prostředí iPhonu X, a tím tak odhalit spoustu zajímavostí.

Na galerii obrázků se můžete podívat níže. Jak je vidět, Dock se dostane i do iPhonu, bohužel však jen vizuálně. Funkčně na řešení v iPadu nenaváže a stále zde tak bude možné připnout jen čtyři aplikace. Na uzamčené obrazovce je nyní malá nápověda na to, jak telefon odemknout. Na pravé horní straně je pak ikonka Ovládacího centra, které se bude otevírat stažením z tohoto místa.

Níže se můžete podívat na krátká videa, které pořídil Twitter uživatel Guilherme Rambo. Jedná se o demonstraci multitaskingu, přechod na domácí obrazovku, aktivace Siri a vstup do Ovládacího centra. Poprvé také můžeme vidět přítomnost tlačítka „Done“ při přesunu ikon po Domácí obrazovce, stejně jako režim ovládání jedné ruky, který se v iPhonu X objeví, byť se mluvilo o opaku. Takto v pohybu vše vypadá velmi elegantně a uživatelsky přívětivě. Zhruba za měsíc a půl uvidíme, jak to bude vypadat v praxi…

Zdroj: 9to5mac, Twitter

.