Zavřít reklamu

Apple vydává nové verze svých operačních systémů jako na běžícím páse. Je to jen pár dnů nazpátek, co jsme byli svědky vydání nových verzí jablečných operačních systémů a nyní už je tady další update. Konkrétně se týká iOS, iPadOS, watchOS a tvOS kdy u prvních dvou zmíněných byla vypuštěna verze 13.5.1, v případě watchOS verze s označením 6.2.6 a u tvOS 13.4.6. Nutno podotknout, že se jedná jen o minoritní aktualizace, avšak i ty jsou pro správnou funkčnost operačních systémů velmi důležité.

Apple na různé chyby, které se v jeho operačních systémech objevují, reaguje vcelku rychle. V rámci minoritních aktualizací jsme nejčastěji svědky právě oprav těchto chyb a nové funkce bychom v nich hledali jen marně. Nové verze iOS a iPadOS 13.5.1, společně s watchOS 6.2.6 a tvOS 13.4.6, tedy dle poznámek ohledně nových verzích přichází jen s důležitými opravami chyb a bugů. Jak už to bývá zvykem, tak i tyto aktualizace jsou doporučené všem uživatelům. O tom, jaké konkrétní chyby byly opraveny není nikde ani vidu ani slechu – dost možná však došlo k opravám nějakých chyb, s jejichž pomocí lze provést jailbreak iPhonu či iPadu. Pokud tedy patříte mezi uživatele, kteří mají v plná jailbreak nainstalovat, novým verzím operačních systémů se vyhněte.

Pokud chcete provést aktualizaci iOS či iPadOS, tak se přesuňte do Nastavení -> Obecné -> Aktualizace softwaru, kde počkejte na vyhledání aktualizace, a poté ji nainstalujte. V případě Apple Watch přejděte do Nastavení -> Obecné -> Aktualizace softwaru a aktualizaci vyhledejte. V případě Apple Watch lze aktualizaci provést i na iPhonu, a to v aplikaci Watch. V případě Apple TV lze aktualizaci provést v Nastavení -> Systém -> Aktualizace softwaru. Samozřejmě, pokud máte aktivní automatické aktualizace, tak se o nic nemusíte starat – stažení a instalace nové verze proběhne automaticky tehdy, kdy zařízení nebudete využívat.

.