iWant

Pixelmator pro iOS dostal novou aktualizaci, která přidává podporu HEIF a Drag and Drop

iWant

Oblíbený nástroj pro editaci obrázků Pixelmator, se dočkal velmi důležité aktualizace. Verze pro iOS včera dostala aktualizaci s označením 2.4 a kódovým názvem Cobalt. Tento update přináší kompletní podporu iOS 11 což mimo jiné znamená, že aplikace nově dokáže pracovat s HEIF formátem fotografií (který byl právě s iOS 11 zaveden) a podporuje také funkce Drag and Drop z iPadů.

Díky podpoře funkce Drag and Drop je nyní možné ještě efektivněji přidávat nové mediální soubory do vaší kompozice, na které zrovna v Pixelmatoru pracujete. Soubory je možné přesouvat jak jednotlivě, tak po skupinách a to i při využití funkce Split-View. Zde je nutné brát v potaz to, že tyto funkce nemusí být dostupné na všech iPadech, jež disponují iOS 11.

Zásadnější novinkou je podpora obrázků ve formátu HEIF. Pixelmator se tak řadí mezi další editační software, který touto podporou disponuje. Uživatelé tak budou moci bez problému upravovat fotografie, které svým iPhonem či iPadem pořídí bez toho, aniž by museli řešit problémy s kompatibilitou, nebo měnit nastavení z HEIF na JPEG.

Kromě těchto novinek vývojáři opravili ještě celou řadu chyb a nedodělků. Kompletní changelog ze včerejší aktualizace si můžete přečíst zde. Aplikace Pixelmator je v App Store k dispozici za 149 korun pro iPhone, iPad a iPod Touch. Aktualizace iOS verze navazuje na aktualizaci macOS verze, která dorazila před pár týdny a podporu pro HEIF zavedla také.

Zdroj: Appleinsider