Zavřít reklamu

Před několika minutami jsme vás informovali o tom, že Apple vydal zbrusu novou verzi operačních systémů pro své jablečné telefony a tablety, konkrétně tedy iOS a iPadOS 14.4. Nutno každopádně podotknout, že dnes pouze u těchto systémů nezůstal – mimo jiné totiž došlo také k vydání watchOS 7.3 a tvOS 14.4. Všechny tyto operační systémy přichází s řadou vylepšení, kromě toho pak také dochází k opravám různých bugů a chyb. Pojďme se společně podívat, co je ve třech zmíněných operačních systémech nového.

Novinky ve watchOS 7.3

watchOS 7.3 obsahuje nové funkce, vylepšení a opravy chyb, mimo jiné:

  • Ciferník Unity na oslavu černošské historie, který se inspiruje barvami panafrické vlajky – jeho tvary se během dne mění podle toho, jak se pohybujete, a vytvářejí tak na ciferníku vaši vlastní jedinečnou kresbu
  • Čas na procházku pro předplatitele Apple Fitness+ – zvukové prostředí v aplikaci Cvičení, ve kterém hosté při vašich procházkách sdílejí inspirativní příběhy
  • Aplikace EKG na Apple Watch Series 4 nebo novějších v Japonsku, na Mayottu, Filipínách a v Thajsku
  • Oznámení nepravidelného srdečního rytmu v Japonsku, na Mayottu, Filipínách a v Thajsku
  • Oprava problému s nereagováním Ovládacího centra a Oznamovacího centra při zapnuté funkci Zvětšení

Novinky v tvOS 14.4

Pro české uživatele toho tvOS 14.4 moc nepřináší. I přesto se ale doporučuje aktualizaci nainstalovat, a to především kvůli opravě drobných chyb a dalších vylepšení.

Jak aktualizovat?

V případě, že chcete vaše Apple Watch aktualizovat, tak otevřete aplikaci Watch, kde přejděte do sekce Obecné -> Aktualizace softwaru. Co se týče Apple TV, tak zde otevřete Nastavení -> Systém -> Aktualizace softwaru. V případě, že máte nastavené automatické aktualizace, tak se nemusíte o nic starat a operační systémy se vám nainstalují automaticky v tehdy, kdy je nebudete používat – nejčastěji v noci v případě, že jsou připojené k napájení.

.