Zavřít reklamu

Prakticky od uvedení Apple Watch Series 5 do prodeje si uživatelé stěžují na jejich výdrž. Předpokládalo se, že potíže působí neustále zapnutý displej. Příčina je ale možná softwarového rázu.

Hlavním tahákem páté generace chytrých hodinek Apple Watch měl být neustále zapnutý displej. Záhy se však ukázalo, že se hodinky vybíjí rychleji, než mnozí očekávali. Apple přitom udává celodenní (18 hod.) výdrž. Možnost vědět kolik je hodin, anebo pohledem zkontrolovat notifikace aniž by člověk otáčel zápěstím, si zřejmě vybírá svou daň. Anebo?

Na fóru serveru MacRumors je nyní už skoro 40 stran dlouhé diskuzní vlákno. Týká se jediného, tedy výdrže Series 5 na baterii. Potíže hlásí snad každý, který si rychlejšího vybíjení povšiml.

Baterie je oproti S4 na mých S5 špatná. Ze 100 % kapacity ztrácím 5% za hodinu, aniž bych s hodinkami jakkoli pracoval. Přitom stačilo vypnout displej a baterie se okamžitě vylepšila a nyní ubývá rychlostí 2 % za hodinu, což je srovnatelné se S4.

apple watch series 5
Zdroj: Unsplash

Jenže neustále zapnutý displej může být špatným vodítkem. Potíže hlásí rovněž ti, kteří hodinky více aktivně využívají a to při stejných činnostech, které dělali se svými Series 4.

Jsem opravu překvapena, jak málo vydrží baterie při cvičení. Dnes jsem 35 minut cvičila v posilovně. Vybrala jsem Elliptical a poslouchala hudbu z hodinek. Baterie za tak krátkou dobu stihla klesnout z 69 % na pouhých 21 %.  Mám vypnutou Siri i monitorování hluku, ale displej jsem ponechala jako neustále zapnutý. Přemýšlím, že pátou generaci vrátím a začnu používat opět své Series 3.

Problémy s výdrží nemají pouze Apple Watch Series 5

Jenže se ukazuje, že problémy nemají pouze majitelé nejnovějších Series 5. Další uživatel si totiž povšiml rychlého vybíjení svých Series 4. Má přitom watchOS 6.

Na svých Series 4 mám watchOS 6 už čtyři dny. Mám zapnuté monitorování hluku. Dnes jsem po 17 hodinách od posledního nabití zaznamenal stav kapacity 32 % ze 100 %. Necvičil jsem, čas využití je 5 hodin 18 minut a 16 hodin 57 minut v pohotovosti. Před instalací watchOS 6 jsem měl při stejných podmínkách nejméně 40 – 50 %. Spotřeba je tedy vyšší, ale den stále zvládnu.

Obecně uživatelé vypozorovali, že vypnutím volby neustálého zapnutí obrazovky získají podstatně vyšší výdrž. Není však jasné, co působí problémy na Apple Watch Series 4. Neexistuje totiž obecně platné řešení pro všechny.

Jeden z přispěvatelů naznačil, že zlepšení přinese aktualizace watchOS 6.1. Ta se očividně na nějaké zlepšení zaměřuje.

Máme 2x Series 5. Má žena watchOS 6.0.1 a já mám betaverzi 6.1. Oba máme vypnutou detekci hluku. Její watchOS 6.0.1 spotřebovává baterii mnohem rychleji než moje beta 6.1 a to aniž by cvičila. Vstáváme oba v 6:30, a poté doprovázíme děti do školy, následně jedeme do práce. Domů se vracíme okolo 21:30. Její hodinky mají sotva 13 % baterie zatímco mé více než 45 % kapacity. Oba máme v iPhonech iOS 13.1.2. Scénář se opakuje po několik dní.

Zdá se, že operační systém watchOS 6 obsahuje nedodělky, které z nějakého důvodu spotřebovávají rychleji energii. Můžeme tedy doufat, že Apple vydá aktualizaci watchOS 6.1 co nejdříve a že potíže opravdu odstraní.

Diskuze k článku

  Peťo, ty máš hrozný sloh. Snažíš se o dramatické podání informací, ale někdy z toho vyjdou hrozný sračky. Měl bys to vždycky někomu dát přečíst, ten někdo by se měl zamyslet nad obsahem a významem některých vět, zkorigovat ti to a až pak by to mělo jít do světa. Tohle je fakt děs. Ale chápu, že pisálkem se člověk nerodí a praxe se nedá koupit jak rohlíky v sámošce.

  Nejde o sloh ale o informace a ty tam jsou, takže jestli ti vadí sloh musíš do nějakého kroužku pisálků.
  Ale zpátky k applu podle mě to jde hezky z kopce SW děravej jak švýcarský sýr bezpečnost tím pádem stojí za prd, atd.

  To je jako by jste napsal, že zedník nemusí umět omítat. Vždyť přece stačí, když tam tu maltu nahází…. Jak se fakt nestačím divit.

  Pan redaktor mi tady nějak nesedí už od prvního článku. Kolikrát mi stačí přečíst nadpis a už vím, kdo ten článek nepsal. Já měl vždycky za to, že tento server slouží hlavně pro informování těch, kteří se o značku Apple zajímají. Neobjektivních pocitů jsou plné jiné servery. Takže jestli to jde s někým z kopce, tak je to hlavně tento server díky podobným článkům.

  Vaše pocity mě nezajímají a stejně ve vašem duchu jako jste doporučil panu „Borekovi“, doporučuji já Vám odkráčet do klubu androistů. Když Vám to tak vadí…

  Já nemám problém kritizovat Apple, jistě má spoustu chyb, ale přesto jeho ekosystém je úplně někde jinde, než ostatní výrobci… A kdo Apple zná, ví, že s updaty se vždy vyplatí chvilku počkat.

celý text

Čtěte více