Zavřít reklamu

Apple Watch tu jsou s námi už čtyři roky a od té doby ušly velký kus cesty, jak po stránce hardwaru, tak po stránce softwaru. V případě watchOS dochází k větším či menším změnám každý rok a další velký stupínek ve vývoji máme těsně před sebou. Novou verzi watchOS 6 Apple představí už za necelé dva měsíce, my se dnes můžeme podívat, jak by mohla vypadat.

V galerii níže si můžete prohlédnout povedený koncept, za kterým stojí designér Jake Sworski. Ten za pomoci iPadu Pro vytvořil vizualizace toho, jak by mohla nová verze watchOS 6 vypadat.

Koncept nepředstavuje žádné divoké změny v designu, zaměřuje se spíše na funkční stránku Apple Watch a to zejména formou rozšiřování funkcí. Z obrázků je patrné, že se autor inspiroval u populárních watchOS aplikací, které chytrým hodinkám od Applu dodávají různé užitečné funkce, které hodinky v základu nemají.

V tomto směru jde o rozšíření sledovaných fitness funkcí, které by nově zaznamenávaly třeba celkovou ušlou vzdálenost, nebo by dokázaly změřit aktivitu při zimních radovánkách na snowboardu nebo lyžích (jako to dělá aplikace Slopes a další). Mezi další nové funkce propojené se systémovou aplikací zdraví pak může patřit například rozšířená funkcionalita spojená se senzorem srdeční aktivity, subsekce zabývající se váhou či sledováním a ukládáním jídelníčků (ala MyFitnessPal).

Autor konceptů ukazuje také to, jak by mohl vypadat analytický nástroj na sledování spánku a jeho kvality, některé zcela nové nebo značně inovované aplikace jako třeba kalendář, fotografie, Safari, e-mailový klient, poznámky, úkoly a mnoho dalšího.

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

V konceptech je také vizualizace složek, které by bylo možné vkládat na hlavní obrazovku, vylepšené dynamické ciferníky či možnost vytvářet ciferníky zcela dle svého – tedy něco, po čem fanoušci a majitelé Apple Watch volají už od první generace, možnost permanentně zapnutého displeje a mnoho dalšího. Jde o povedený koncept a rozhodně by nebylo od věci, kdyby Apple některé nápady zrealizoval. Co chybí ve vašich Apple Watch vám? Jakou funkci byste v novém watchOS 6 rádi viděli?

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Zdroj: Behance

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více