Zavřít reklamu

V prvních týdnech bude mít Apple po celém světě s největší pravděpodobností jen omezené zásoby nových hodinek Watch, a tak bude nutné, pokud budete mít o některé zájem, abyste si předem vytvořili rezervaci.

Pro českého zákazníka to sice není tak zásadní informace, protože v první vlně Česká republika nefiguruje, nicméně tu existuje jistá možnost, zajet si pro Apple Watch do Německa.

Start prodeje očekávaných hodinek, které začnou v přepočtu na 11 tisících a skončí až na půl milionu korun, je naplánován na 24. duben. Dva týdny předtím, 10. dubna, se spustí předobjednávky.

Během těchto čtrnácti dnů si budou moci zákazníci domluvit v oficiálních Apple Storech schůzky, kde si Watch vyzkouší na ruce, aby se mohli rozhodnout, jaký model zvolit.

První den ale podle uniklých interních dokumentů Applu nebude rozhodně možné přijít do Apple Storu bez rezervace a odnést si nové hodinky. Pro úspěšný nákup je třeba provést online rezervaci. Tato nutnost bude odstraněna, jakmile opadne prvotní zájem a zásob bude všude dostatek.

První den se začnou Apple Watch prodávat ve Spojených státech, Číně, Kanadě, Francii, Japonsku, Německu a Velké Británii a lze očekávat, že určitě ne ve všech obchodech budou k dispozici veškeré varianty. Jisté je minimálně to, že zlaté Apple Watch Edition budou jen v těch největších Storech.

Český zákazník má zatím sice smůlu, ale je možné, že až se 10. dubna otevřou rezervace v Německu, budeme je moci využít. Do Drážďan nebo dokonce i do Berlína to nakonec pro největší příznivce Watch nemusí být tak daleko. Jaké podmínky ale budou při předobjednávkách nastaveny, se zatím neví.

Zdroj: 9to5Mac, MacRumors
.