Zavřít reklamu

Dnešní den s sebou přinesl zajímavé novinky, které potěší především fanoušky Apple Watch. Právě tento produkt by se měl v nadcházejících letech dočkat parádních vylepšení, díky kterým si poradí s monitorováním dalších zdravotních dat, včetně hladiny alkoholu v krvi. Zároveň se objevily nové informace o iPhonu 13 Pro a jeho 120Hz displeji.

Apple Watch se naučí měřit nejen tlak a krevní cukr, ale také hladinu alkoholu v krvi

Jablečné hodinky Apple Watch si od svého představení prošly dlouhou cestu. Cupertinský gigant navíc v posledních letech stále více dbá na zdraví jablíčkářů, což jasně prokazují novinky, které se právě do našich oblíbených „watchek“ dostaly. Produkt si nyní dokáže poradit nejen s prostým měřením tepu, ale nabízí i EKG senzor, měří spánek, dokáže detekovat pád, nepravidelný srdeční rytmus a podobně. A jak se tak zdá, Apple se v tomto rozhodně nehodlá zastavit. Podle nejnovějších informací by se totiž hodinky mohly dočkat obrovského vylepšení, kdy se konkrétně naučí rozpoznávat tlak, krevní cukr a hladinu alkoholu v krvi. Vše pochopitelně neinvazivní formou.

Apple Watch měření tepu

To ostatně prokazují nově objevené informace portálu The Telegraph. Apple byl totiž odhalen jakožto největší odběratel britského elektronického start-upu Rockley Photonics, který se intenzivně věnuje vývoji neinvazivních optických senzorů pro měření nejrůznějších zdravotních dat. Do této skupiny dat by pak měl spadat i právě zmiňovaný tlak, krevní cukr a hladina alkoholu v krvi. U těch je navíc běžné, že jsou doposud zjišťovány pomocí invazivních forem měření. Senzory od Rockley Photonics každopádně používají paprsek infračerveného světla, stejně jako je tomu u dosavadních senzorů.

Start-up se připravuje na rozjezd i v New Yorku, kvůli čemuž tyto informace vyplavaly na povrch. Podle zveřejněných dokumentů tvoří majoritní část příjmů společnosti za poslední dva roky právě spolupráce s Applem, což by se jen tak rychle měnit nemělo. Je tedy možné, že Apple Watch budou již brzy vybaveny funkcemi, které by nás ještě přes 5 lety ani nenapadly. Jak byste takovéto senzory uvítali vy?

Samsung bude exkluzivním dodavatelem 120Hz displejů pro iPhone 13 Pro

Část jablíčkářů už delší dobu volá po iPhonu s displejem, který konečně nabídne vyšší obnovovací frekvenci. Již loni se poměrně hojně mluvilo o tom, že iPhone 12 Pro se pochlubí 120Hz LTPO displejem, což se ve finále bohužel nestalo. Naděje každopádně umírá poslední. Letošní úniky jsou totiž podstatně intenzivnější a vícero zdrojů se shoduje na jediném – letošní modely Pro se tohoto vylepšení konečně dočkají.

iPhone 120Hz displej EverythingApplePro

Aktuálně navíc nové informace přinesl web The Elec, podle kterého bude exkluzivním dodavatelem těchto 120Hz LTPO OLED panelů Samsung. Spousta lidí každopádně zpochybňuje výdrž baterie. Obnovovací frekvence je totiž údajem, který poukazuje na to, kolik snímků dokáže displej vykreslit během jedné vteřiny. A čím více se jich vykreslí, tím více to „vyšťaví“ baterii. Spásou by měla být právě technologie LTPO, která by měla být úspornější a tento problém tímto vyřešit.

Redaktor a student. Mimo redaktorskou činnost se také zajímá o svět populárních technologií. Svůj volný čas věnuje studiu a svým nejbližším.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.