Zavřít reklamu

Na dnešní den jistě netrpělivě čekala řada uživatelů. Dnes se Česká republika konečně dočkala spuštění podpory eSIM u Apple Watch. Tuto zprávu již počátkem tohoto měsíce potvrdila ve svém e-mailu společnost T-Mobile, a ode dneška se LTE Apple Watch v ČR stávají konečně skutečností.

„Společnost T-Mobile jako první český operátor zařadí do nabídky chytré hodinky Apple Watch Series 6 a Apple Watch SE ve verzi GPS + Cellular s podporou eSIM. Oba modely budou pro české zákazníky dostupné od pondělí 14. června,“ stálo ve zmíněné zprávě. Společnost T-Mobile na svém webu uvádí, že cena tarifu Apple Watch LTE je nastavena na 99 Kč s tím, že mobilní internet je čerpán z vašeho mobilního tarifu. I když se z výše uvedeného prohlášení může zdát, že je LTE k dispozici jen pro Apple Watch SE a Series 6, tak je opak pravdou – využít jej můžete na všech Apple Watch Series 3 ve verzi GPS + Cellular a novějších.

Apple Watch s mobilní konektivitou fungují díky eSIM. Pokud se například rozhodnete jít si zaběhat se svými LTE Apple Watch, budete moci svůj iPhone nechat v klidu doma, a neunikne vám žádný příchozí hovor, zpráva ani notifikace. LTE Apple Watch bude možné využít také ke streamování hudby a k řadě dalších aktivit, vyžadujících internetové připojení. Kromě kompatibilních Apple Watch budete potřebovat také příslušný tarif a aktivovanou eSIM.

Apple Watch s LTE konektivitou byly poprvé představeny v roce 2017. Od příchodu Apple Watch Series 3 ale uběhlo několik let, než se podpory LTE konektivity u Apple Watch dočkali i tuzemští uživatelé. Na blížící se zahájení podpory LTE Apple Watch u nás zareagovala například Alza, která na svém webu nabídla zájemcům možnost nastavit si na tuto verzi chytrých jablečných hodinek takzvaného „hlídacího psa“. Postupně se přidali prodejci jako třeba iStores, MP, a nabídka LTE Apple Watch pochopitelně nemůže chybět ani na tuzemské verzi oficiálního e-shopu společnosti Apple, přičemž k dostání budou i hodinky v provedení z leštěné oceli.

Co se ceny týče, vyjdou vás nejlevnější Apple Watch Nike SE s LTE konektivitou na 9 390 Kč, větší varianta pak na 10 190 Kč. Pokud byste si chtěli pořídit Apple Watch Series 6 s LTE konektivitou, zaplatíte za nejlevnější variantu 14 290 Kč a za nejdražší 15 090 Kč. V případě, že byste stáli o nejdražší variantu verze Apple Watch z leštěné oceli ve verzi s řemínkem milánský tah, budete si muset připravit 21 790 Kč. Apple Watch z leštěné oceli se silikonovým řemínkem vás vyjdou na 18 990 Kč.

.