Zavřít reklamu

V poslední době můžete častokrát slyšet, že Apple už není to, čím býval. Zatímco v minulém století se mu podařilo způsobit revoluci na trhu s počítači, anebo v roce 2007 naprosto změnit dosavadní vnímání (chytrých) mobilních telefonů, tak dnes už od něj mnoho inovací nevidíme. To ale nutně neznamená, že tento gigant již není inovátorem. Skvělým důkazem je tomu příchod čipů Apple Silicon, které jablečné počítače povznesly na zcela novou úroveň a je zajímavé sledovat, kam se tento projekt posune nadále.

Nový způsob ovládání Apple Watch

Apple navíc neustále registruje nové a nové patenty, které poukazují na zajímavé a bezesporu inovativní způsoby obohacení jablečných zařízení. Aktuálně se na povrch dostala poměrně zajímavá publikace, podle které by Apple Watch v budoucnu mohly být ovládány jednoduchým foukáním na zařízení. V takovém případě by jablíčkář mohl prostřednictvím prachobyčejného fouknutí hodinky kupříkladu probudit, reagovat tak na notifikace a podobně.

Render Apple Watch Series 7:

Patent konkrétně hovoří o použití senzoru, který by dokázal detekovat již zmiňované fouknutí. Tento senzor by byl následně umístěn mimo zařízení, avšak aby se zabránilo nesprávným reakcím a tedy i jeho nefunkčnosti, muselo by dojít k jeho zapouzdření. Konkrétně by dokázal bezproblémově detekovat změny tlaku v momentech, když nad ním bude proudit vzduch. Pro zajištění 100% funkčnosti by systém nadále komunikoval se senzorem pohybu pro případnou detekci toho, zdali se uživatel nachází v pohybu či nikoliv. Aktuálně je samozřejmě nesmírně těžké odhadnout, jak by se patent dal zakomponovat do jablečných hodinek, respektive tedy jak by ve finále fungoval. Jedno je ale jisté – Apple si s podobnou myšlenkou přinejmenším pohrává a bylo by definitivně zajímavé vidět takovýto progres.

Render iPhone 13 a Apple Watch Series 7

Budoucnost hodinek Apple Watch

Cupertinský gigant se v případě svých hodinek zaměřuje především na zdraví uživatele a wellness, což mimochodem již dříve potvrdil i Tim Cook, výkonný ředitel společnosti. Celý jablečný svět proto nyní netrpělivě čeká na příchod Apple Watch Series 7. Tento model ale po stránce zdraví nepřekvapí. Nejčastěji se totiž hovoří o „pouhé“ změně designu a zvětšení pouzdra hodinek. Zajímavější by to každopádně mohlo být v příštím roce.

Zajímavý koncept vykreslující měření hladiny cukru v krvi u očekávaných Apple Watch Series 7:

Pokud se řadíte mezi milovníky Applu a naše pravidelné čtenáře, pak vám jistě neunikly informace o připravovaných senzorech pro budoucí Apple Watch. Již v příštím roce by cupertinský gigant do hodinek mohl zakomponovat senzor pro měření tělesné teploty a senzor pro měření krevního tlaku, díky čemuž se produkt posune opět o několik kroků vpřed. Ta pravá revoluce však ještě přijde. Delší dobu se mluví o implementaci senzoru pro neinvazivní měření hladiny glukózy v krvi, což by z jablečných hodinek dělalo doslova perfektní zařízení pro lidi s cukrovkou. Ti se doposud musejí spoléhat na invazivní glukometry, které z kapky krve dokážou vyčíst příslušné hodnoty. Potřebná technologie už navíc dokonce existuje a senzor je nyní ve fázi testování. Ačkoliv nikdo zatím nedokáže odhadnout, zdali Apple Watch půjdou jednou ovládat foukáním, tak jedno je jisté – čekají nás velké věci.

Redaktor a student. Mimo redaktorskou činnost se také zajímá o svět populárních technologií. Svůj volný čas věnuje studiu a svým nejbližším.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.