Zavřít reklamu

Apple Watch jsou právem považovány za jedny z nejlepších chytrých hodinek na trhu a těší se obrovské popularitě. Skvěle si totiž rozumí s celým jablečným ekosystémem a dokážou jablíčkáři do značné míry usnadnit jeho každodenní život. Samozřejmě si hravě poradí s příjmem notifikací, příchozími hovory, nechybí jim hlasová asistentka Siri a možnost instalace dalších aplikací třetích stran. Důležitou roli stejně tak sehrává i jejich schopnost monitorování zdravotního stavu uživatele a jeho fyzických aktivit.

Právě jednotlivé funkce, senzory a provázanost s ostatními Apple produkty dělají z Apple Watch snad to nejlepší, co v daném oboru můžete sehnat. Na druhou stranu ale nemůžeme říct, že by šlo o naprosto bezchybný produkt. Když se na něj totiž podíváme detailněji, narazíme na nejrůznější nedokonalosti a chybějících funkcí. Právě na jednu chybějící funkci si dnes společně posvítíme.

Apple Watch jako ovladač zvuku a multimédií

Mezi jablíčkáři se totiž objevily zajímavé názory, podle nichž  by hodinky mohly skvěle fungovat jako dálkový ovladač. Jelikož si Apple Watch skvěle rozumí se zbytkem jablečného ekosystému, určitě by do nich nebylo zase tak těžké přidat funkci, díky které bychom produkt mohli použít pro dálkové ovládání našich iPadů a Maců. Ačkoliv většina uživatelů se shoduje, že by si hravě vystačili s dálkovým ovládáním zvuku, respektive hlasitosti, jiní tuto myšlenku posouvají ještě o nějakou tu úroveň výše. Rozhodně by totiž nebylo na škodu, kdyby šlo stejným způsobem ovládat kompletně celá multimédia. Apple Watch by v tomto ohledu mohly fungovat jako specifické funkční klávesy známé z jablečných klávesnic. V takovém případě by mimo kontroly zvuku šlo zajistit i přehrávání/pauzu a přepínání.

Zdali se však něčeho podobného v blízké době dočkáme je nejasné. Teprve nedávno, v červnu 2022, nám totiž Apple představil nový operační systém watchOS 9, u něhož žádnou takovou novinku nezmiňoval. Právě z tohoto důvodu lze víceméně počítat s tím, že jestliže má něco takového vůbec přijít, tak dříve jak za rok tomu určitě nebude. Jak na tuto potenciální vychytávku nahlížíte vy? Uvítali byste takovou novinku v systému watchOS a začali tedy využívat jablečné hodinky i pro ovládání hlasitosti a multimédií, nebo jde podle vás o naprostou zbytečnost?

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více