iWant

Výdrž baterie nových Apple Watch při streamování hudby příliš nenadchne

iWant

Společně s novou verzí iOS 11.1 vydala společnost Apple také aktualizaci pro majitele Apple Watch, ve formě watchOS 4.1. Tento update bude zajímat především ty, kdo si koupili Apple Watch Series 3 s LTE funkcionalitou. Pokud máte to štěstí, že žijete v zemi, kde operátoři podporují eSIM a zároveň jste si pořídili nejnovější hodinky od Applu, nový update vám zpřístupní jednu z nejdůležitějších funkcí letošního modelu – streamování hudby přes LTE bez potřeby mít svůj iPhone poblíž. Má to však jeden háček, v podobě nároků na baterii.

Se zpřístupněním streamování hudby přes LTE Apple aktualizoval informace o výdrži baterie, které uvádí na svých oficiálních stránkách. Předpokládalo se, že se bude jednat o velice náročnou funkci, co se výdrže baterie týče, a tyto předpoklady se nakonec vyplnily. Posuďte sami.

Standardní provozní doba Series 3 je dle Applu stanovena na zhruba 18 hodin (v závislosti na způsob využívání, tuto hodnotu však berme jako průměr). Pokud se s hodinkami rozhodnete jakkoliv více manipulovat, výdrž se logicky zkracuje. Pokud budete poslouchat hudbu uloženou v paměti hodinek, výdrž klesne na 10 hodin. Pokud budete hudbu z hodinek streamovat přes LTE, výdrž klesne na 7 hodin a pokud budete poslouchat nějaké rádio (například Beats 1, výdrž klesne dokonce na 5 hodin).

Situace je ještě horší v momentě, kdy si k poslechu chcete třeba zacvičit. Pokud chodíte do posilovny, Apple Watch vám v tomto režimu vydrží až 10 hodin. Jakmile se však přesunete ven a začnete používat GPS, výdrž klesne na polovinu, tedy 5 hodin. Pokud si při běhání budete chtít pustit i nějakou hudbu přes LTE, výdrž se propadne jen na tři hodiny. Detailní popis metodologie testování si můžete přečíst zde.

Zdroj: Apple