Zavřít reklamu

Zhruba před dvěma týdny Apple vypustil nové verze svých operačních systémů. Konkrétně jsme se dočkali představení iOS a iPadOS 15.5, macOS 12.4 Monterey, watchOS 8.6 a tvOS 15.5. Pokud tedy patříte mezi vlastníky zařízení, která jsou stále podporovaná, tak to znamená, že můžete aktualizace stáhnout a nainstalovat. Je každopádně nutné zmínit, že se po provedení aktualizací prakticky vždy najde hrstka uživatelů, kteří si začnou stěžovat na pokles výkonu či zhoršení výdrže Apple zařízení. Pokud jste aktualizovali na watchOS 8.6 a máte nyní problém s výdrží jablečných hodinek, tak je tento článek přesně pro vás.

Zapnutí úsporného režimu při cvičení

Začneme hned tím nejvíce účinným tipem, prostřednictvím kterého můžete ušetřit hromadu energie v baterii. Jak jistě víte, tak součástí Apple Watch bohužel není klasický režim nízké spotřeby jako například na iPhonu. Namísto toho je zde režim Rezerva, který kompletně deaktivuje všechny funkce. Každopádně můžete alespoň využít úsporný režim při cvičení, díky kterého se při běhu a chůzi nebude měřit tepová frekvence. Pokud vám tedy nevadí, že při tomto typů cvičení nebude docházet k měření aktivity srdce, tak přejděte na iPhonu do aplikace Watch, kde v kategorii Moje hodinky otevřete sekci Cvičení, a poté aktivujte Úsporný režim.

Deaktivace sledování srdeční aktivity

Využíváte Apple Watch vyloženě jakožto prodlouženou ruku jablečného telefonu? Nezajímají vás prakticky žádné zdravotnické funkce? Pokud jste si odpověděli kladně, tak pro vás mám tip, kterým zajistíte ještě vyšší prodloužení výdrže baterie Apple Watch. Konkrétně lze totiž kompletně deaktivovat sledování srdeční aktivity, čímž tedy kompletně deaktivujete senzor na zádech hodinek, který se dotýká kůže uživatele. Pokud byste chtěli sledování srdeční aktivity zrušit, stačí na iPhonu otevřít aplikaci Watch, přejít do kategorie Moje hodinky a zde otevřít sekci Soukromí. Pak už jen deaktivujte Srdeční tep.

Vypnutí probuzení zvednutím zápěstí

Způsobů, jak lze rozsvítit displej Apple Watch, existuje hned několik. Buď můžete klepnout prstem na displej, popřípadě lze přejet prstem po digitální korunce. Nejčastěji ale využíváme funkci, díky které se displej Apple Watch automaticky rozsvítí po zvednutí zápěstí směrem nahoru a natočením k hlavě. Takto se nemusíte vůbec ničeho dotýkat, pouze stačí zápěstí s hodinkami zvednout. Pravdou ale je, že čas od času může dojít ke špatnému rozpoznání pohybu a displej Apple Watch se může rozsvítit nechtěně. A pokud k tomu dojde několikrát za den, tak to může způsobit snížení výdrže v baterii. Pro deaktivaci probuzení zvednutím zápěstí přejděte na iPhonu do aplikace Watch, kde otevřete kategorii Moje hodinky. Zde přejděte do Zobrazení a jas a pomocí přepínače vypněte Probudit zvednutím zápěstí.

Deaktivace animací a efektů

Operační systémy od Applu vypadají moderně, stylově a jednoduše dobře. Kromě designu jako takového na tom mají zásluhu také různé animace a efekty, které se v určitých situacích vykreslují. Tohle vykreslování však samozřejmě potřebuje určitou dávku výkonu, což tedy znamená vyšší spotřebu baterie. Naštěstí lze zobrazování animací a efektů deaktivovat, a to přímo na Apple Watch, kde přejděte do Nastavení → Zpřístupnění → Omezit pohyb, kde pomocí přepínače aktivujte Omezit pohyb. Po aktivaci kromě zvýšené výdrže baterie můžete zpozorovat také výrazné zrychlení systému.

Aktivace funkce Optimalizované nabíjení

Baterie uvnitř každého přenosného zařízení je považována za spotřební zboží, které postupem času a využíváním ztrácí své vlastnosti. To znamená, že baterie následně ztrácí svou kapacitu a nevydrží tak dlouho nabitá, kromě toho nemusí být později schopna poskytnou dostatečný výkon hardwaru, což vede k zasekávání, pádům aplikací či restartování systému. Proto je nutné zajistit co možná nejdelší životnost baterie. Všeobecně se baterie nejraději pohybují v rozmezí nabití od 20 do 80 % – i mimo tohle rozmezí bude baterie fungovat, ale dochází k rychlejšímu stárnutí. V tom, aby se baterie Apple Watch nedobíjela nad 80 %, pomáhá funkce Optimalizované nabíjení, která dokáže zaznamenat, kdy hodinky nabíjíte a podle toho pak nabíjení omezit s tím, že k dobití posledních 20 % dojde těsně před odpojením z nabíječky. Optimalizované nabíjení aktivujete na Apple Watch v Nastavení → Baterie → Kondice baterie, kde stačí sjet níže a funkci zapnout.

.