Zavřít reklamu

Dnes si od Apple Watch neodpočineme. I když nemají v zahraničí úplně povědomí o tom, že se v nějaké České republice radujeme z příchodu Apple Watch LTE, tak shodou okolností přišla agentura Bloomberg s tím, jak by mohla vypadat nová generace těchto hodinek. Apple Watch Series 7 tak dostane tenčí rámečky kolem displeje, ale také lepší širokopásmovou technologii.

Podle zprávy tedy Apple hodlá razantně změnit design svých hodinek, kdy by Apple Watch Series 7 měly mít především tenčí rámečky kolem displeje. Použije také novou laminační technologii, která má zmenšit mezeru mezi displejem a jeho krycím sklem. Byla by to tak první velká změna od Series 4, která byla představena roku 2018. Vyjma tohoto má také přijít pokročilejší širokopásmová technologie neboli UWB, která by pravděpodobně měla lépe pracovat s platformou Najít. Samozřejmostí je pak výkonnější čip.

Měření tělesné teploty a cukru v krvi 

Bloomberg také zmiňuje, že měl Apple v úmyslu zahrnout do těla nové generace hodinek snímač tělesné teploty, jenže tato technologie prý byla odložena až na rok 2022. A je to veliká škoda. Pokud Apple Watch zvládnou měřit srdeční tep, zvládnou měřit okysličení krve a další, proč nedokážou jednoduše změřit i tělesnou teplotu? Hodilo by se to obzvláště v době kovidové, ve které je zvýšená tělesná teplota první indicií možné nákazy. Jenže je evidentní, že aby nedocházelo ke zkreslování výsledků měření okolními vlivy, musí společnost toto měření ještě nějaký čas testovat.

Od budoucí generace Apple Watch se také očekávalo, že se naučí měřit hladinu glukózy v krvi, a to neinvazivní metodou. Ale i tyto plány byly dle Bloombergu přesunuty až na příští rok. Rok 2022 by tak mohl být pro Apple Watch velkým milníkem. Vyjma řečených nových funkcí by se v něm měly také objevit i Apple Watch SE 2. generace. V našich končinách by se pak dalo také předpokládat, že už od začátků prodeje nové generace bude k dispozici jak základní verze GPS, tak GPS + Cellular, jak Apple označuje verzi hodinek s LTE technologií. A kdo ví, třeba už se brzy dočkáme i 5G konektivity. Nová generace Apple Watch by měla být představena na přelomu září/října.

.