Zavřít reklamu

Dnes si od Apple Watch neodpočineme. I když nemají v zahraničí úplně povědomí o tom, že se v nějaké České republice radujeme z příchodu Apple Watch LTE, tak shodou okolností přišla agentura Bloomberg s tím, jak by mohla vypadat nová generace těchto hodinek. Apple Watch Series 7 tak dostane tenčí rámečky kolem displeje, ale také lepší širokopásmovou technologii.

Podle zprávy tedy Apple hodlá razantně změnit design svých hodinek, kdy by Apple Watch Series 7 měly mít především tenčí rámečky kolem displeje. Použije také novou laminační technologii, která má zmenšit mezeru mezi displejem a jeho krycím sklem. Byla by to tak první velká změna od Series 4, která byla představena roku 2018. Vyjma tohoto má také přijít pokročilejší širokopásmová technologie neboli UWB, která by pravděpodobně měla lépe pracovat s platformou Najít. Samozřejmostí je pak výkonnější čip.

Měření tělesné teploty a cukru v krvi 

Bloomberg také zmiňuje, že měl Apple v úmyslu zahrnout do těla nové generace hodinek snímač tělesné teploty, jenže tato technologie prý byla odložena až na rok 2022. A je to veliká škoda. Pokud Apple Watch zvládnou měřit srdeční tep, zvládnou měřit okysličení krve a další, proč nedokážou jednoduše změřit i tělesnou teplotu? Hodilo by se to obzvláště v době kovidové, ve které je zvýšená tělesná teplota první indicií možné nákazy. Jenže je evidentní, že aby nedocházelo ke zkreslování výsledků měření okolními vlivy, musí společnost toto měření ještě nějaký čas testovat.

Od budoucí generace Apple Watch se také očekávalo, že se naučí měřit hladinu glukózy v krvi, a to neinvazivní metodou. Ale i tyto plány byly dle Bloombergu přesunuty až na příští rok. Rok 2022 by tak mohl být pro Apple Watch velkým milníkem. Vyjma řečených nových funkcí by se v něm měly také objevit i Apple Watch SE 2. generace. V našich končinách by se pak dalo také předpokládat, že už od začátků prodeje nové generace bude k dispozici jak základní verze GPS, tak GPS + Cellular, jak Apple označuje verzi hodinek s LTE technologií. A kdo ví, třeba už se brzy dočkáme i 5G konektivity. Nová generace Apple Watch by měla být představena na přelomu září/října.

Diskuze k článku

  Apple Watch by si hrozně, jako iOvce koupil. Ale… až AW vydrží na jedno nabití minimálně týden, jako běžná konkurence, pak jsem ochoten si je koupit. K čemu jsou všemožné funkce a monitoring zdraví, když musíš nabíjet každý den? Až Apple pořeší kapacitu baterie, pak budu uvažovat . Nyní mám, bohužel, Honor Watch GS Pro s výdrží až 25 dní na jedno nabití v závislosti na používání funkcí. Běžně 14 – 20 dní . O tom si může Apple Watch jen zdát !

  Apple Watch používám celý den i celou noc. Nabíjím je před spaním, kdy se jdu umýt a udělat klasické večerní rutinní záležitosti. Během této doby se Apple Watch kompletně nabijí. Nepřijde mi to jako obrovský problém nechat 40 minut denně hodinky nabít.

  Tesat do kamene. Mám to podobně. Hodinky na ruce furt. Když se jdu koupat tak je dám na nabíječku. Za dobu, než se dám do kupy se nabijí tak, že pak vydrží do dalšího koupání. S hodinkami spím, sportuju, dělám všechno. Výdrž v žádném případě nebudu jako limitující.

  No ono s nimi uvíznout někde mimo civilizaci na den, dva, tak nic moc a je dost aktivit, u kterých se to může podařit a powerbanka je v těch aktivitách samozřejmě zátěž navíc když se řeší každý gram zásob. Jinak je samozřejmě mám

  Zrovna koupelna je riziková: můžete uklouznout ve vaně či sprchovém koutě a nikdo Vám nezavolá o pomoc…

  samsungy také nabijím každý den. Teď mám Apple watch a také v pohodě.. mám ještě automatické hodinky ingresoll a tam je každý den dávám do natahovače.. takže mě to tolik nepřijde a nevadí mi to. Nechápu jakou výdrž pořád chcete.. ja si potrpím na kvalitě a tak baterkové standartní hodinky, jsem nikdy neměl a ani nechci.. smart hodinky jsou něco jiného. Za mne se tu řeší úplné kraviny…. stejně si někteří z vás hodinky v noci sundavá.. no tak je dám na nabíječku a ráno jsou nabité a může se zas fungovat.. je to jen lenost a kritika na apple watch.. Tak se tu mějte a navíc tento článek je úplně o něčem jiném :-D to je jako článek o BMW a začnou tam škodováci mlejt svoje krámy.. pokud mne to nezajímá, tak to nečtu a nereaguji.. Tady jsem musel… páčko joudové

  Nechapu jak nekdo muze napsat, ze hodinky co nevydrzi skoro ani den nejsou limitujici! Bud ten clovek nikdy zadne jine hodinky nemel nebo je uplne mimo!

  a ty zas nemáš mozek… a žiješ úplně jiný vesmír.. co chceš aby vydrželi? 50let ? nebo 100? Nebo aby ti ještě udělali kafe? Prostě AW mají menší kapacitu baterie, ale pokud máš od Apple více produktů tak vše funguje parádně a nezajímá mne co to vydrží.. ale co mi to přinese. To je jako Tesla.. taky jsem na kabelu každý den, protože to auto využívám a jezdím každý den.. tak ho pořád nabíjím a je mi to jedno… takhle je to i u hodinek.. ale i telefon nabíjím každý den.. to není nokia 3310 :-D
  Prostě tento článek je AW 7 a pokud vás nezajímá, tak nereagujte.. čekal bych úplně jiné příspěvky a né, že to vydží jen den… mě dali max 3 dny a v úsporném réžimu týden… Tady je to prostě nvůlajůvmklhv§sdnv-ls nooo to nemá cenu psáát ..

  Ano, je pravda, ze vydrž by měla být větší alespoň o 100%, ale ostatní funkce a sladenost systému je mile před konkurenci. I přes svou vyšší cenu tak v podstatě nemají smysluplnou konkurenci a je to vidět na prodejnosti.

celý text

Čtěte více