Zavřít reklamu

Po tolika letech čekání, je dnes den D pro všechny ty, kteří dosud čekali na to, až Apple ve spolupráci s operátory v České republice působící umožní využít plný potenciál jeho hodinek. Apple Watch LTE jsou tak konečně k dispozici i na tuzemském trhu. Má ale smysl je kupovat? Jak pro koho. Aktuální doba je totiž značně rozporuplná. 

Pokud patříte mezi ty, kteří se celé ty dlouhé roky těšili na to, až budou Apple Watch LTE s patřičnými službami dostupné i u nás, je pro vás jejich koupě jasnou volbou a nemá smysl ji jakkoli rozporovat. Pak jsou zde ale také ti, kteří sice Apple Watch chtěli, o jejich LTE verzi věděli a jednoduše na ně čekali. Nyní se tedy nabízí otázka: „zda koupit, nebo naopak počkat?“

Operátoři 

Apple Watch LTE aktuálně podporuje jen T-Mobile. Operátoři O2 a Vodafone vydávají ohledně začlenění jejich služeb týkající se Apple Watch Cellular do své nabídky nejasné signály. Prakticky tedy musíte být zákazníky T-Mobilu, stávajícími nebo novými, abyste mohli služeb LTE Apple Watch využívat. Pokud si koupíte jen zařízení, možnosti připojení u jiných operátorů nevyužijete. Jestli se situace změní alespoň do konce roku, vědí jen oni. 

Takže: „Přejít k T-Mobilu, nebo počkat?“ 

Cena 

99 Kč měsíčně je popravdě řečeno méně, než jsem osobně čekal. Platit tedy k ceně tarifu další stovku, abych mohl využívat Apple Watch LTE naplno i bez nutnosti připojení k iPhonu, mi přijde jako přijatelná cena. Apple Watch Cellular jsou dražší než verze bez této možnosti, přičemž nenabízejí nic víc, než jen tu možnost využívat je bez připojení k telefonu. Teď nebereme v ohled oficiální dostupnost nerezové verze, ale bavíme se o té totožné, tedy hliníkové se základním řemínkem.

Pokud se podíváme na jednotlivé modely, jak je nabízí český Apple Online Store, tak jsou počty následující: 

 • Apple Watch SE 40 mm: 7 990 Kč × 9 390 Kč ve verzi Cellular – rozdíl 1 400 Kč 
 • Apple Watch SE 44 mm 8 790 Kč × 10 190 Kč ve verzi Cellular – rozdíl 1 400 Kč 
 • Apple Watch Series 6 40 mm: 11 490 Kč × 14 290 Kč ve verzi Cellular – rozdíl 2 800 Kč 
 • Apple Watch Series 6 44 mm: 12 290 Kč × 15 090 Kč ve verzi Cellular – rozdíl 2 800 Kč 

K těmto rozdílům je tak nutné přičíst ještě výdaj 12 × 99 Kč za rok, tedy 1 188 Kč, popřípadě 2 376 Kč za dva roky, 3 564 Kč za tři roky atd. jen za to, že můžete LTE v hodinkách plně využívat. A zde se nabízí otázek už více: 

„Skutečně má smysl platit víc jen za možnost LTE připojení?“ 

„Skutečně využiji potenciálu Apple Watch Cellular, abych si za ně musel připlácet?“ 

„Bude konkurence v podobě O2 a Vodafone levnější?“ 

Nová generace 

Ta nejpalčivější otázka ze všech je ale asi trochu jiná než ty výše uvedené. Už se totiž spekuluje o tom, jak budou nové Apple Watch vypadat a co budou umět. Předpokládá se navíc, že Series 7 uvidíme už na podzim letošního roku, tedy na přelomu září a října.

„Má tedy cenu investovat do Apple Watch nyní, nebo raději počkat na novou generaci?“ 

Pokud byste čekali, můžete čekat věčně a na všechno. Jenže to v případě, že tu nemáme potenciální představení nástupce, který nahradí Series 6 i s jejími cenami, už za tři potažmo čtyři měsíce. A to je poměrně krátká doba na to, vydržet. Jenže je před námi léto, tedy období nejrůznějších aktivit, během kterých už můžete potenciál Apple Watch LTE plně využít.

Jedno je jisté, zákazníci T-Mobilu mají pěkného brouka v hlavě, ti ostatní mohou pozdržení koupě svalovat alespoň na nutný přechod od svého operátora, což se každému jednoduše chtít nemusí. S příchodem nové generace tak může přijít i její podpora od zbývajících operátorů, čímž vlastně zákazníci O2 a Vodafonu vydělají. Jen musí vymyslet, čím si vlastně budou to letošní léto „trackovat“.

Adam Kos

Není málo času, který máme, ale mnoho času, který nevyužijeme.

Jako bývalý konstruktér mám k technologiím skutečně blízko. Kolem společnosti Apple se točím již od vydání prvního iPhonu, už přes 10 let pak plním různá média svými příspěvky, a to jak webová, tak ta tištěná. Kromě toho rád koukám na kvalitní kinematografii a sbírám vintage náramkové hodinky.

Všechny články autora

Diskuze k článku

  Takže ešte platiť ďalšie peniaze mesačne ako magor, keď v USA je to v T-Mobile bez poplatku? LOL

  V Americe nevím, ale na FB někdo psal, že tam za to platí 10$. V Německu za to chtějí 4€. U nás necelou stovku, což není ani jedna krabička Marlborek.

  V Německu ale taky nestojí neomezenej tarif litr. Mít německou cenu tak si těch 99kč za AW připlatím ale dávat 600-800 za dnes relativně „běžný“ tarif a ještě připlácet kilo za AW? Kdybych za tu stovku dostal třeba pár GB dat navíc nebo něco takovýho, tak nic neřeknu…

  Tohle vypadá jak z reklamy na Fio – platíte za každou prkotinu a ještě vám naúčtují i pozdrav.

  No rozjeli jste tu pěknou diskuzi, ale věc je zcela jednoduchá. Ten, kdo to potřebuje, tak si to koupí:) A ten, kdo to chce, aby mohl machrovat, si to taky koupí:)

  Nevíte kdy by mohl mít O2? Nechce se mi vyřizovat přechod k T mobile, tak jestli má cenu počkat?

  Dobrý den,

  poslední info co mám od podpory, tak by to mohlo být od října 2022, ale nedá se tomu vůbec věřit, když nikde není ani officiální vyjádření společnosti, nebo jsem ho alespoň nedostal, když jsem si o něj požádal, a tak tento termín považuji jen za bezvýznamné plácnutí do vody a po letech uvažuji o přechodu k T-mobilu.

  Hezký den.
  K.

celý text

Čtěte více.