Zavřít reklamu

Velkou zprávou dnešního večera, kromě představených novinek, je to, že Apple přestal k novým iPhonům přibalovat sluchátka a nabíjecí adaptér. Důvody jsou údajně primárně ekologické, to však nyní nechme stranou. Od dnešního večera totiž začal Apple na svém webu nabízet nový USB-C nabíjecí adaptér s podporou až 20W nabíjení.

Nový 20W nabíjecí adaptér je dle Applu kompatibilní s 11″ iPadem Pro a 12,9″ iPadem Pro (3. generace). Funkci rychlého nabíjení pak zastane u všech nových iPhonů počínaje iPhonem 8. Adaptér se prodává bez kabelu a zachoval si stejnou kompaktní velikost jako 18W varianta, která se prodávala doposud.

Oproti ní je novinka o celé 2W výkonnější, zároveň je však také o 1/3 levnější. Nový 20W adaptér je možné pořídit za 590,-, což je v porovnání se 790,- za 18W model pozitivní změna. Apple tak tímto krokem reaguje na to, že si majitelé nových iPhonů až za pětačtyřicet tisíc si budou muset koupit nabíječku novou, pokud tedy nemají nějakou starší dávno doma. Jaký máte na odstranění příslušenství z balení nových iPhonů názor vy? Dejte nám to vědět do komentářů.

Velký fanoušek Applu a technologií obecně. Ať už jde o počítače, konzole, audio, video a všechno ostatní, co se kolem toho motá.

Všechny články autora

Diskuze k článku

  Mám rád Apple produkty, vyhovují mi.. ale co nedokážu pochopit je to, že Apple dělá z lidí úplné blbce – myslím tím důvod, proč nepřibalují nabíječky. Ekologie? chacháááá. Firma, která vydělává tolik, kolik vydělává jen díky současnému konzumnímu způsobu života. Firma, která se tolik brání tomu mít snadno opravitelné produkty… O ekologii jde Applu (a stejně tak ostatním firmám), jen pokud to nejde proti jejich byznysu. Prachy jsou vždy na prvním místě. Jen by mě zajímalo, jestli těmhle reklamním kecům o rádoby ekologii někdo věří…

  Vy spíš nechápete (nebo si nechcete připustit) to, co zde kritizujete. Váš komentář je naprostý blbám. O peníze jde ve skutečnosti hlavně vám!

  Tak ty jsi asi retardovanej. Já třeba doma nemám nic do čeho by šlo dát usb-c a pc či noťas fakt nechci používat jako nbaíječku pro iPhone. A co mám dělat, můj první mobil, cena zůstává stejná wow jak grátis jsou ale ejhle potřeba mi dobíječka. Ne cena nezůstala zachována a jediný kdo si tu „nahrabal“ nebo přilepšil je Apple. :)

  Pravdou je, ze se nam
  doma “válí” min. 7 adapteru a sluchatek… a fakt to neni potreba.

  V tom případě bychpoprosil o jedny sluchátka a nabíječku. Vzdy kdyz prodávám starý iphone tak s kompletním balením a to už od 1.
  Takže mi fakt doma nic nezůstává. Budu kupovat 12 mini. Předem děkuji za ochotu. můj email stepanek@kerat.cz

  mám doma nabíječku a sluchátka od 3G, dokonce i do autozapalovače. Jestly chcete, a zaplatíte poštovné a balné můžou být zdarma Vaše. To 3G mi vydrželo 5,5 roků, mám ho v šuplíku z nostalgie :-) Momentálně jedu 5 rok na 6+, sluchátka jsem zničil (mechanicky) a nabíječky /kabely používám , ty Vám zatím nepustím

  Sluchátka jsem 4ry roky nepoužil. Naposledy s iPhonem 6s ;-), takze ty tam byli asi zbytecne. Ten adapter uz mi tak normalni neprijde (dvojnasob s tema cenama, kdy je 12ka o skoro 5k drazsi, nez minule 11ka ;-).
  Pravda, ze doma uz mam 3 bezdratove nabijecky, takze kdyz poridim jednu do prace a jednu pro deti domu, az za par let poslu ten svuj mobil jim, tak je asi taky nepotrebuju.

celý text

Čtěte více.