Zavřít reklamu

Velkou zprávou dnešního večera, kromě představených novinek, je to, že Apple přestal k novým iPhonům přibalovat sluchátka a nabíjecí adaptér. Důvody jsou údajně primárně ekologické, to však nyní nechme stranou. Od dnešního večera totiž začal Apple na svém webu nabízet nový USB-C nabíjecí adaptér s podporou až 20W nabíjení.

Nový 20W nabíjecí adaptér je dle Applu kompatibilní s 11″ iPadem Pro a 12,9″ iPadem Pro (3. generace). Funkci rychlého nabíjení pak zastane u všech nových iPhonů počínaje iPhonem 8. Adaptér se prodává bez kabelu a zachoval si stejnou kompaktní velikost jako 18W varianta, která se prodávala doposud.

Oproti ní je novinka o celé 2W výkonnější, zároveň je však také o 1/3 levnější. Nový 20W adaptér je možné pořídit za 590,-, což je v porovnání se 790,- za 18W model pozitivní změna. Apple tak tímto krokem reaguje na to, že si majitelé nových iPhonů až za pětačtyřicet tisíc si budou muset koupit nabíječku novou, pokud tedy nemají nějakou starší dávno doma. Jaký máte na odstranění příslušenství z balení nových iPhonů názor vy? Dejte nám to vědět do komentářů.

.