Zavřít reklamu

Zastánci ekologie a ochrany životního prostředí jistě budou nadšeni, vlastníci menšího množství příslušenství však nikoli. Společnost Apple totiž na dnešní Keynote uvedla, že k iPhonu 12 nepřibalí ani napájecí adaptér do sítě, ani drátové EarPods. Kalifornský gigant tento fakt zdůvodnil tím, že díky tomuto kroku bude schopen snížit emise uhlíku, a kromě toho bude balení objemově menší, což má zajisté pozitivní dopad na životní prostředí ze strany jednodušší logistiky. Dle slov Applu tento krok ušetří 2 miliony tun uhlíku ročně, což rozhodně není zanedbatelná část.

Viceprezidentka společnosti Apple Lisa Jackson prohlásila, že na světě existuje více než 2 miliardy napájecích adaptérů, zahrnout je do balení by tedy bylo zbytečné. Dalším důvodem pro odstranění dle slov Applu je to, že stále více zákazníků přechází na bezdrátové nabíjení. V balení nových iPhonů tedy najdete už jen nabíjecí kabel, kdy bude na jedné straně konektor Lightning, na druhé USB-C, adaptér a sluchátka EarPods si však budete muset zakoupit zvlášť, pokud je budete potřebovat.

iPhone 12:

Jestli se ze strany Applu jedná o přešlap či marketingový tah, nebo naopak o krok správným směrem, ukáže až čas, jak se iPhony 12 budou prodávat. Apple zavádí naprosto totožný přístup jako v případě Apple Watch, a dle mého názoru smysl rozhodně dává. Osobně bych se podle toho nerozhodoval, zda telefon pořídím či ne, na druhou stranu je také pravda, že většina uživatelů stále nevlastní adaptér ani počítač s USB-C, budou tedy muset ke svému telefonu zainvestovat do nového adaptéru, nebo používat jinou nabíječku.

Benjamin Levíček

Slepota není slepá ulice!

I když jsem nevidomý, snažím se překonávat bariéry a v žádném případě to neberu negativně. Studuji osmileté gymnázium, velice rád sportuji, hraji na hudební nástroje a poznávám nové lidi. Zajímám se o technologie, zejména pak o Apple, nezavrhuji ale ani jiné značky.

Všechny články autora

Diskuze k článku

    I kdyz jsem zastancem applu tak predstava ze si clovek koupi telefon v hodnote notebooku a nedaji mu tam za ty prachy ani sluchatka dokonce ani nabijecku. Uz je to dost smutny a jeste smutnejsi je ze se schovavaji za ekologii pritom jim jde jen o prachy. Protoze kdyby jim slo o ekologii asi by je nemohli vyrabet v cine. Cina na ekologii z vysoka se.. .

    V zájmu ekologie odstraní z balení sluchátka a adapter a nechaj tam USB-C -> lightning kabel. Takovej adapter mely jen lonske iPhony. Takze s tim, ze jich doma vali miliarda (beru ciste od Applu), je peknej kec, tolik jich loni neprodali.

    Ekologie nebo zisk? Za sebe beru v potaz obojí a až na výjimky kupuji použité a ještě pak přeskakuji několik generací. Do dnes nechápu to každoroční vydávání produktů a systémů, které se pak teprve ladí, aktualizují a než se to stihne, nahrazují novým modelem a vše běží pěkně zase dokola.

    v tomto případě marketingový tah. Mluvit o ekologii nelze. PC s USB-C nemám, v autě mám jen USB. Čili i ten kabel si mohli strčit do pr…e. Spíš je otázka, zda a jak lze používat staré nabíječky, když už nám nechali aspoň ten Lightning konektor

celý text

Čtěte více.