Zavřít reklamu

Zastánci ekologie a ochrany životního prostředí jistě budou nadšeni, vlastníci menšího množství příslušenství však nikoli. Společnost Apple totiž na dnešní Keynote uvedla, že k iPhonu 12 nepřibalí ani napájecí adaptér do sítě, ani drátové EarPods. Kalifornský gigant tento fakt zdůvodnil tím, že díky tomuto kroku bude schopen snížit emise uhlíku, a kromě toho bude balení objemově menší, což má zajisté pozitivní dopad na životní prostředí ze strany jednodušší logistiky. Dle slov Applu tento krok ušetří 2 miliony tun uhlíku ročně, což rozhodně není zanedbatelná část.

Viceprezidentka společnosti Apple Lisa Jackson prohlásila, že na světě existuje více než 2 miliardy napájecích adaptérů, zahrnout je do balení by tedy bylo zbytečné. Dalším důvodem pro odstranění dle slov Applu je to, že stále více zákazníků přechází na bezdrátové nabíjení. V balení nových iPhonů tedy najdete už jen nabíjecí kabel, kdy bude na jedné straně konektor Lightning, na druhé USB-C, adaptér a sluchátka EarPods si však budete muset zakoupit zvlášť, pokud je budete potřebovat.

iPhone 12:

Jestli se ze strany Applu jedná o přešlap či marketingový tah, nebo naopak o krok správným směrem, ukáže až čas, jak se iPhony 12 budou prodávat. Apple zavádí naprosto totožný přístup jako v případě Apple Watch, a dle mého názoru smysl rozhodně dává. Osobně bych se podle toho nerozhodoval, zda telefon pořídím či ne, na druhou stranu je také pravda, že většina uživatelů stále nevlastní adaptér ani počítač s USB-C, budou tedy muset ke svému telefonu zainvestovat do nového adaptéru, nebo používat jinou nabíječku.

.