Zavřít reklamu

Společnost Apple minulé úterý vydala, po několika měsíčním testování, novou verzi iOS s označením 11.3. Ta přinesla hned několik novinek, o kterých jsme psali zde. Jak se však ukázalo, zdaleka ne všechny očekávané novinky dorazily. Některé z nich Apple jen otestoval v rámci některých betatestů, ale z ostré verze je odstranil. Ty, jak se zdá, dorazí až v následující aktualizaci, která se ode dneška začíná testovat a nese označení iOS 11.4.

Apple novou betaverzi iOS 11.4 uvolnil pro vývojářský betatest před několika hodinami. V nové verzi se primárně objevují některé klíčové novinky, které Apple testoval v betatestu iOS 11.3, ale posléze je z této verze odstranil. Návrat tedy hlásí jak podpora pro AirPlay 2, která je zásadní pro všechny majitele HomePodů, Apple TV a Maců. AirPlay 2 přináší zejména podporu pro současné přehrávání v několika různých místnostech najednou, vylepšenou kontrolu všech napojených reproduktorů apod.

V případě reproduktoru HomePod je AirPlay 2 zásadní také v tom, že má umožnit stereo režim, tedy spárování dvou reproduktorů do jednoho stereo systému. Tato funkce však stále dostupná není, neboť se musí betaverze 11.4 dočkat také HomePod. Dá se však očekávat, že se tak v následujících dnech stane. Uživatelské rozhraní v iOS však tuto novinku jasně demonstruje.

Druhou velkou novinkou, která se vrací, je přítomnost synchronizace iMessage na iCloud. I tato funkce se objevila v jedné z únorových betaverzí iOS 11.3 ale do veřejné verze se nedostala. Nyní je zpět a uživatelé tak mohou testovat, jak tato funkce funguje. Jedná se o velmi užitečný nástroj, díky kterému budete mít všechny zprávy iMessage na všech svých Apple zařízeních. Pokud nějaké zprávy smažete na jednom zařízení, změna se projeví na ostatních. Tato funkce také pomůže v případě obnovy některého s propojených zařízení. Seznam novinek si můžete prohlédnout na video výše.

Zdroj: 9to5mac

.